Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Kaubandus ja osade saadavus.

Go down 
+2
heeringas
oldmoped
6 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeNelj Juul 01, 2010 10:10 am

Tegin uue teema, kus saaks arutleda ja uurida, mida vajalikku vanakooli masinate jaoks ja kus meie kohalikus kaubandusvõrgus liigub ja kes mida müügil näinud on.

Ise uuriks kohe esimese asjana, et kas keegi on kuskil poes müügis näinud uusi kiilkinnitusega väntasid? See, kas alu või teras ja hammasratta hammaste arv ei olegi momendil olulised. Asi rohkem selles, et kas üldse saab, või tuleb hakata vanarattasuunitlusega euroopa netipoode kasutama.
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeNelj Juul 01, 2010 1:09 pm

Tartus on neid ikka poes näha olnud:

a) Vene ratastele Sadamaturu rattapoes (-putkas...)
b) Soome mingeid laojääke oli natuke (suht kirve hinnaga) Side tänaval

Valik on sinu Wink...
Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeNelj Juul 01, 2010 1:30 pm

Classic-Cycle.de's maksavad näiteks 20ndate aastate sportratta ja 30-60ndate aastate linnaratta kantprofiilse vändapaari replikad 16,95€, mis oleks ka siin poes maksta täiesti vastuvõetav hind.

Kaubandus ja osade saadavus. 01248z_p1

Kaubandus ja osade saadavus. 011kettenrad_p1

Sama ka vanakooli keskjooksudega - 40mm raami pressitavate kaussidega keksjooksukomplekt 15,95€

Kaubandus ja osade saadavus. 013_p1

bsa keermega kaussidega komplekt 13,95€

Kaubandus ja osade saadavus. 014bsakeillager_p1

Vene väntadega vist see probleem, et nende pedaalikeere ei lange valgete inimeste pedaalidega kokku.

Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeNelj Juul 01, 2010 2:35 pm

oldmoped kirjutas:


Vene väntadega vist see probleem, et nende pedaalikeere ei lange valgete inimeste pedaalidega kokku.


Kui venelaste pedaalikeere on sama mis prantslastel, ehk 14mm x 1.25mm, siis selle saab põhimõtteliselt üle keerata inglise keermele 9/16" x 20-le.
Reaalsuses kehtib see muidugi alumiiniumist väntade puhul - terasvändad on enamasti nii karm kraam, et keermelõikaja tervise huvides on seda targem mitte teha... Kui just mingi eriti "pehme" Hiina koopia kätte ei satu Wink...
Tagasi üles Go down
E30




Postituste arv : 9
Join date : 06/07/2010

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeNelj Juul 08, 2010 10:56 pm

Siin mõned vanakooli vidinad müügil:
http://www.author.ee/varuosad.htm
Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeNelj Juul 08, 2010 11:04 pm

Authori laoseisu olen juba tükkaega piilunud ja sai sealt ka see kiiluga võllile 46h vändakomplekt koos muude vidinatega ära tellitud ning peaks lähipäevil minuni jõudma.

Pilti vaadates tundub sakslaste pakutuga väga sama asi olevat.


Kaubandus ja osade saadavus. 357875_1273
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
volvofriik




Postituste arv : 43
Join date : 19/09/2012

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Pidurite upgrade   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeReede Veeb 15, 2013 4:54 pm

Mina otsi juba teist nädalat selliseis asjandusi. Kunagi olid siin ka müügil aga nagu meie kaubandusele omane, siis hea asi pidi kaduma. Sad Maailma rattapoodides üsna tavaline kaup. Miks siis mitte siin? Näidiseid ka.

http://forum.dahon.com/lofiversion/index.php/t7345.html
http://www.ebay.co.uk/itm/AXA-V-brake-mounting-bracket-for-AXA-BICYCLE-frame-lock-/200749828776
http://www.fleettrikes.com/brakes.htm#vbrake
http://www.bentechbikes.com/vbrakes.htm
http://forums.roadbikereview.com/fixed-single-speed/clamp-brake-bosses-21395.html
Tagasi üles Go down
diesel




Postituste arv : 29
Join date : 04/04/2011

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeEsm Veeb 18, 2013 10:07 am

turumajandus. nõudlus pole piisav pakkumise tekkimiseks.
aga kui ebay-s müügil, siis pole ju problat. telli ää ja asi tahe.
veel on variant ise teha. või no õigemini lasta teha.
kui juhtud omama sõpra kuskil cnc pinki kasutavas reklaami- või metallifirmas,
siis ilmselt saaksid heal juhul veelgi soodsamalt asja tehtud.
Tagasi üles Go down
volvofriik




Postituste arv : 43
Join date : 19/09/2012

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeTeis Veeb 19, 2013 2:26 pm

Viimase poole aasta jooksul olen selle kuradi turumajandusega oksendamisenikokku puutunud. 99% otsitud kaubast on saamata jäänud. Alustades auto juppidest ja üldse tehnikavidinatest, lõpetades ehitusmaterjaliga. On ka seda, et Bestsellereid ei viitsi meie ärikas lihtsalt enam tellida. Seda nägin ise kaubanduses töötades. Mina koos klientuuriga tahtsime, et asi letis oleks, ülemus ütles aga ei. Olevat juba piisavalt saadud... Selline näide turumajandusest ka.
Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeTeis Veeb 19, 2013 8:35 pm

Võin ausalt tunnistada, omades pisikest rattaosade äri, mis on justnimelt spetsialiseerunud igasugustele erilistele asjadele, mida teised ümbruskonnas ei paku, siis seda toodet mul ei ole ega ka ei tule.
Lihtsalt tundub selline täiesti mõtetu vidin, mille asemel saab kasutada tunduvalt paremaid lahendusi - näiteks teisttüüpi piduri kasutamine või kui selle hirmsa V järgi just niisuur vajadus on, siis parem teha esihargi vahetus. Sellise adapteriga mingit paremat tulemust kui klassikalise sidepull piduriga ei saa ja jääb täpselt sama probleem - kogu piduriosa kinnitub ühe keskpoldi alla ning olenemata, kui jäigaks need raamid on aetud, läbipaine, ujumine ja ebakonkreetsus jäävad lõpptulemusel ikka.
Mind kummitavad tihti just täpselt vastupidised probleemid - tunduvalt keerulisem on hankida ilma pidurikohtadeta esiharki ja nende junnide mahalõikamine ja tehase keevisjälgede mahalihvimine on tüütu töö.
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
volvofriik




Postituste arv : 43
Join date : 19/09/2012

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeKolm Veeb 20, 2013 5:27 pm

Ok. Siin igal oma nägemus. Mina ei pea sugugi silmas ühe poldi kinnitust vaid ülevalt keskpoldi ja ümber kahvli klambritega. Oman V piduritega väga head kogemust. Vana, lootusetu turist sai tagarattale sarnase komplekti. Lahendus oli tookord lihtne. Avariilise maastikuratta raamiosa parajaks ja turra raamile külge. Enne üsna lootusetud pidurid, mida ei saanud ega saanud tööle Proovisin järele kõik, mis suure kovritäie rattajuppidega kunagi kaasavaraks sain. Ainsad, mis lõpuks ka pidurdama hakkasid olidki just needsamad V-d. Pole tulnud pähe ennast ka väga võhikuks tehnika alal pidada. Olgu, mis on. Mina olen otsustanud selle süsteemi järele katsetada ka esirattal(praegune prantsuse külgtõmbega(sidepull) mehhanism on saast) Ja mingit megainvesteeringut ma uue pidurisüsteemi peale ka tegema ei hakka. Hoovad, klotsid, trossid on endal kastis juba olemas. Kahvli vahetus? Vist-tänan, ei ei saa riigikogu palka ja kui paljud kahvlid üldse vene ratastele lähevad ilma liigse rabelungita. Üks kena kroomitud Helkama kahvel vedeleb kasutuna...
Esialgne töö oli nn. pullitegemisratas, mida ma ei kavatsenud isegi värvida.Valmis sai ta 1,5 päevaga ja utiili määratud raamidest. Kõik lisad, mis küljes on, sai võetud riiulist vedelemast. Kuna naisele asi hirmsasti meeldis, sai asjaga edasi tegeldud kuni endale ka niipalju meeldima hakkas, et tõesti suhtusin juba kui projekti. Ainus tõeliselt kallis lisa, mis ma endale lubasin, on elektrikomplekt. Eesmärk on saada täiesti igapäevaselt sõitev ratas minimaalsete kuludega. Tegelikult särtsukomplekt ei lähegi arvese, see on ümbertõstetav lisa.
PS! teema oli kaubandusest ja juppide saadavusest, mitte sellest kas mingi vidin on hea või halb(see konkreetne asi pidi olema vist väga "halb" kui väideti, et igas endast lugupidavas rattakaupluses väljaspool meie koduvabariiki on ta olemas või on seal vabamad valikud klientuurile...?). Nüüd olen targem. Tean, et siin on saadaval üks konkreetne adapter, millest asja ka lõppversioonis valmis teen. Tänud kaasalöömise eest sellegipoolest! Very Happy
Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeNelj Veeb 21, 2013 2:15 pm

Teema ongi ju osade saadavus kaubandusest. Seletasin lahti, miks näiteks minu poes sellist vidinat müügil ei ole. Lisaks eeltoodud põhjusele on lisaks veel ka nõudluse puudus - Sa oled esimene inimene mitme aasta jooksul, kes sellise asja vastu huvi tundnud on.
Eelnevale jutule lisaks veel see, et uus esihark ei eelda riigikoguja palka ka - 28", jäiga, 1" kaelaga, terasest ning V-piduri kohtadega uue odavaotsa esihargi letihind oli eelmisel hooajal natuke üle 10€.
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
volvofriik




Postituste arv : 43
Join date : 19/09/2012

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeNelj Veeb 21, 2013 4:49 pm

Olgu. See hargi hind paneb isegi mõtlema. Ikka korralik, tugev, terashark,mis ka elektrimootori välja kannatab? Ja sobib kenasti vene naistekale(ukraina oli vist)?
Imelik, et seda vidinat(pidurilooka) pole küsitud. Juttu on mul tegelastega küll olnud sel teemal. Aga eks peab ise ette näitama. Tihti on asjadega nii. Inimesed ei tule selle pealegi. Ega isegi poleks tulnud aga ma nägin seda lausa siin - eestis müügil. Siis aga nii väga jalgrattaga ei tegelenud, et ära osta. Samamoodi nagu nägin väga soodsa hinnaga amortidega esikahvlit. Reegel - kõik hea peab kaduma, kehtis mõlemi puhul. Igatahes olen ilma nagu peni pehmest leivast. Väga tihti tekib tunne,et hakka või nõukaajale omaselt jälle varuma. Very Happy Suur kohver voki juppidega on igatahes väga omal kohal asi. Ainult vali, võta ja lajata külge. Ok vokk vokiks. See kipub kõikide kaupade puhul nii olema. Ilmselt ka sellepärast, et me oleme lihtsalt selline konnatiik. Soomes olles kukkus suu lahti, mida kõike jalgratastele ei müüda. Pole siin uneski näinud. Näitena võiks tuua Kasvõi Prisma ja Motoneti. Ja kumbki pole pealegi spetsialiseerunud kauplus...
Õnneks on siin üks pakkuja olemas, muidu oleksingi mingil ajal sammud sinnapoole seadnud. Häda ajab härja...Hädale. Very Happy
Tagasi üles Go down
volvofriik




Postituste arv : 43
Join date : 19/09/2012

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeNelj Veeb 21, 2013 4:54 pm

Aga räägime ka sellest hargiasjast... Ratas on raske tandem nagu juba tead. Ja särtsukas.28 tolli veeremiga. Seega tahan kõva kahvlit. Kui kõik sobib, unustan kogu loogateema. Rolling Eyes Very Happy . Pakutav look on 25 eurtsi...
Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeNelj Veeb 21, 2013 6:19 pm

Soodsa hinnaga amortkahvleid ei ole olemas!
Need odavaotsa 20-30€ kandis maksavad on laushiina ja enamus tõsiselt õudsad amorditaolised esemed.
Enamvähem pandavate hübriididele mõeldud amortide hinnad on juba kolmekohaline number ja korralike maastikurataste harkide hinnad 500+

Jäigakahvli asjaga nii, et oleks vaja teada vajaliku kaelatoru pikkust.
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
volvofriik




Postituste arv : 43
Join date : 19/09/2012

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeNelj Veeb 28, 2013 3:43 pm

Ma juba kuskile panin. Aga kordamine ei tee paha. 220mm. Ja muidugi meeldiv kui oleks "vene"rattale sobiva läbimõõduga. Samas ajan taga ka Sossi, spordi või Turisti Esimest hammasratast vist oli 40 hambaga.(ma hetkel ei pääse asjadele ligi,et olemasoleval üle lugeda. Aga mälu järgi oli vist 40. Pean silmas seda, mis poltidega vända külge kinnitatakse. Pereliikmed on suures koristamistuhinas mul siin varustust likvideerinud. Amordiga kahvlit tegelikult väga ei tahagi. Kardan vastupidavuse pärast ja asi peab ikka väga jäik olema. Mootor läheb ju külge. Seljas ratsutab vahelduva eduga rattal 160 kilo. Pealegi liigub amordiga värk eelarvest kaugele väljapoole. Ise võin ära anda vana Spordi raami koos veel alles jäänud vidinatega. Nendeks on esikahvel, lenks, tagaratas, porilauad ja üht-teist veel.
Tagasi üles Go down
volvofriik




Postituste arv : 43
Join date : 19/09/2012

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeKolm Märts 06, 2013 1:30 pm

oldmoped kirjutas:
Soodsa hinnaga amortkahvleid ei ole olemas!
Need odavaotsa 20-30€ kandis maksavad on laushiina ja enamus tõsiselt õudsad amorditaolised esemed.
Enamvähem pandavate hübriididele mõeldud amortide hinnad on juba kolmekohaline number ja korralike maastikurataste harkide hinnad 500+

Jäigakahvli asjaga nii, et oleks vaja teada vajaliku kaelatoru pikkust.

Muideks see amortkahvel maksis... vaid 5 eurot. No eks ta hiinakas ilmseltoligi ja hiinlaste arusaama amortidest tean nende rollerite ja mopode pealt. Müüsin ja hooldasin neid mingi aeg. Ja ma loll mõtlesin, et mis ma tast vedelema ostan. Nüüd jälle mõtlen, et paljugi, mis temast teha oleks saanud. Kui endale ei sobi, siis kasvõi lapse rattale. Põnevam asi ikka. Very Happy Proffisõiduks ta muidugi kõlvanud poleks aga niisama katsetades tundus 100 kilost tegelast kannatavat. Kauaks - on iseasi. Nüüdsks on ta kahjuks minevik nii või naa.

Tagasi üles Go down
volvofriik




Postituste arv : 43
Join date : 19/09/2012

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeTeis Märts 26, 2013 1:24 am

Tuleb vist ikka loogaga tegelda...
Tagasi üles Go down
Soobel

Soobel


Postituste arv : 56
Join date : 25/11/2010
Age : 48

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimePüh Apr 21, 2013 11:46 pm

Aga kas kuskil tavalisi klassikalisi sadulapolte ka müüakse? Selliseid pea poole pealt kroomitud seeni, millel see naga seenekübara ääre all, mis peab sadulapoldiaugu sälku haakuma? Mõtlesin, et oleks selliseid vaja, sest enamusel ratastest mul sadulad suvalise masinapoldiga kinni.
Tagasi üles Go down
volvofriik




Postituste arv : 43
Join date : 19/09/2012

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeLaup Okt 05, 2013 4:41 pm

Neid lukupolte saab Baltic Poldist kohe kindlasti. Usun et ka WÜRTH avitab. Vene ajal olid need tegelased garaazilukkudega kaasas ja ka eraldi igas rauapoes müügil. Erineva pikkusega pealegi. Ise enam eriti taga ei aja. Mulle hakkasid ektsentrilised kiirlukud meeldima. Mugavam kui peres erinevat kasvu ratturid on. Arusaadavalt pole originaal aga võhiku pilk seda niikuinii ei registreeri.
Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeEsm Okt 14, 2013 10:52 pm

Sadulapoldi puhul ei ole tegu sama asjaga, nagu on puidupolt - puidupoldil on pea all kandiline rant, neil poltidel aga üks aga.
Neid nagaga ei ole ei Würthi ega BB valikus. BB mingis andmebaasis on isegi olemas, füüsiliselt aga mitte.

Ise tellisin eelmisel aastal neid paraja karbitäie ja viite eri pikkust saksast, aga momendil on kõik pikkused juba otsa saanud ja tõenäoliselt ei hakka enne seda, kui uus kevadhooaeg lähedamale jõudma hakkab, enam uusi tellima. Teiste poodide laoseisu ei tea.
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
volvofriik




Postituste arv : 43
Join date : 19/09/2012

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimeEsm Okt 28, 2013 10:53 am

Mul oli kunagi just probleeme selle kandilise kannaga. Kõik kohad olid täis just selle ühe nagaga polte. Aga...Just Norrast ja Rootsist naasnuna võin öelda,et Eesti kaubandus ON üks mõttetumaid asju maailmas üldse. Siin ongi nii,et ostad, mida pakutakse, seal aga mida vajad.
Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimePüh Nov 03, 2013 1:19 am

Probleem on tihti rohkem selles, et eestlane valdavalt ei ole nõus korralikke asju ostma...
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
volvofriik




Postituste arv : 43
Join date : 19/09/2012

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimePüh Nov 03, 2013 11:56 am

Suletud ring. Korralikku asja peab käima välismaalt ostmas või netist tellima. Sest siinsel mikroturul on endiselt kehtiv nõukaaeg, kus klient on kaubanduse, mitte kaubandus kliendi jaoks. Kõige haledam, lollim ja labasem väide mingi toote puudumise kohta on mudugi - hooaeg on läbi. Olen seda kuulnud nii motikajuppide, jalgrattaosade kui ka ehitusmaterjali puhul. Keegi pole kuulnudki vist seda vanasõna ree ja vankri kohta.Laughing clown  Ja siis lõpebki asi sellega,et kui ma pean siin mingit vidinat lõpmatuseni otsima või siis ootama või kuulma vastuseks, et seda enam ei tulegi lahja müügiedu tõttu( ometi on kõik ju ära ostetud, laos veel viimane, mis kahjuks valet värvi), siis hakkangi mujalt vaatama. Kõige kurioossem on aga see, et tihti saad vajaliku kätte koos postikuludega palju odavamalt kui siin letist.
Tagasi üles Go down
volvofriik




Postituste arv : 43
Join date : 19/09/2012

Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitimePüh Nov 03, 2013 11:58 am

Ja... Mingi elementaarse poldi korralikkuse üle võibki vaidlema jääda...Siiski valitseb ka sellel turul defitsiit. Mäda värk või mis?
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kaubandus ja osade saadavus. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kaubandus ja osade saadavus.   Kaubandus ja osade saadavus. Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kaubandus ja osade saadavus.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 :: Vaba teema :: Vaba teema-
Hüppa: