Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI

Go down 
4 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3  Next
AutorTeade
Romka




Postituste arv : 35
Join date : 25/01/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeEsm Mai 10, 2010 6:41 pm

Täna sain Smartpostist paki juppidega Smile

Laenu peal olnud ja sellel rattal ka algselt olnud pedaalid:

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Pedaalid

Shimano VIA tagarummu. Täitsa meeldiv, et roostevabast kodaratega, sest avastain täna esirattal ka roostevabad:

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Tagavia

Ja Shimano Positron 400 tagavaheti. Nüüd ongi küsimus kuidas lahendada selle kinnitus raami külge? Kindlasti on nendel kinnitustüüpidel omad spetsiifilised nimed ja keegi juba leiutanud nende omavahel ristamise aga mul täiesti võhikuna neid mööda netti otsima hakata on paras peavalu. Äkki keegi targem annaks nõu.

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Posi1
Tagasi üles Go down
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeEsm Mai 10, 2010 7:52 pm

Eks ta käis originaalis pikka "dropoudi" külge, rattavõlli otsa, ning väikepolt kinnituskõrvas juures siis hoidis käiguvahetajat õiges positsioonis. Aga pikki "dropoute" sul sel raamil pole...

Kuna sa ümbertegemisest ei pääse, siis mina "mudiks" seda positroni junni - võtaks võllikinnituse küljest ja orgunniks ta raami küljes olevasse õigesse vahetaja auku - miski peenkeere oli (M10x1 või M8x1?). Probleem võib tekkida seal (käiguvahetaja küljes) asuva vedruga (hoiab käiguvahetjat pinge all, ehk pingutab ketti). Idee selles, et ratsid sellele positronile tavalise käiguvahetaja kinnituse külge.

Ehk tee mis sa teed - aga alu-raam jäta puutumata Wink

Positron ise oli muidugi paras saast - oli küll esimene indekseeritud käiguvahetus süsteem - aga mõeldud ikka rohkem sellistele "noname" supermarketi ratastele Wink http://www.sheldonbrown.com/shimano.html#positron

Kui miskit kobedamat tahad, siis on mul kuskil "short-cage" Campagnolo tagavaheti - töötab, aga on üsna kriibitud ja päevinäinud. "Short-cage" tähendab, et väga suurte tagahammakate peale ei ulatu vahetama, max oli vist 24-26.
Tagasi üles Go down
Romka




Postituste arv : 35
Join date : 25/01/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeEsm Mai 10, 2010 8:00 pm

heeringas kirjutas:

Kui miskit kobedamat tahad, siis on mul kuskil "short-cage" Campagnolo tagavaheti - töötab, aga on üsna kriibitud ja päevinäinud. "Short-cage" tähendab, et väga suurte tagahammakate peale ei ulatu vahetama, max oli vist 24-26.

Sellel täna saadud rummul ongi hammakad 14-17-19-21-24.
Mis selliste arvude puhul võiks olla esimese hammasratta hammaste arvuks, kui ikka sinna vaid ühese jätaks?
Tagasi üles Go down
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeEsm Mai 10, 2010 8:15 pm

Romka kirjutas:
heeringas kirjutas:

Kui miskit kobedamat tahad, siis on mul kuskil "short-cage" Campagnolo tagavaheti - töötab, aga on üsna kriibitud ja päevinäinud. "Short-cage" tähendab, et väga suurte tagahammakate peale ei ulatu vahetama, max oli vist 24-26.

Sellel täna saadud rummul ongi hammakad 14-17-19-21-24.
Mis selliste arvude puhul võiks olla esimese hammasratta hammaste arvuks, kui ikka sinna vaid ühese jätaks?

Selle mis kätte saad... 42-46 oleks täitsa OK (suht. levinud ka). Mis vändad üldse plaanis on - ehk poldivahe ja kinnituste arv? Kui mõõtudelt mingi haruldus on, tuleb sul endal ketirattaid puurima veel hakata Wink...

Ülekandeid saad täpselt arvutada siin: http://sheldonbrown.com/gears/
Säherdune rahulik sõit on kuskil 60 rpm (vändapööret minutis) - väga aeglaseks ei maksa ülekannet teha, võid liigesed üle koormata, ehk tõsisemal rattasõidul on perspektiivi pigem kiirel "kerimisel" (80-110 rpm), mitte kõrge käiguga "kangutamisel".
Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeEsm Mai 10, 2010 8:29 pm

Romka kirjutas:
Täitsa meeldiv, et roostevabast kodaratega

Võin saladuskatte all ka tunnistada, et rumm koos nende kodaratega vedeles mul sellepärast, et kunagi sai koju lohistatud üks rattapaar seal küljes olnud teiste roostevabade detailide pärast - nimelt 622 roostevabad veljevõrud.
Pooled kodarad saad tõnäoliselt isegi käiku võtta, osad neist aga kahjuks näpitsapingutust saanud ja ka paaril niplil on äärerant minema lennanud.

Positroni panin kaasa sellepärast, et see mul lihtsalt vedeles ja on 100% kindlusega selle tagatirriga ühilduv, kuna üks neist kahest on pärit tagarattaga sama doonori küljest.
Tõenäoliselt on ka Kettleril miskit sellist peal olnud, sest käiguvahetikäepide tundub olevat "hõõrdekas".
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeEsm Mai 10, 2010 8:45 pm

oldmoped kirjutas:

Tõenäoliselt on ka Kettleril miskit sellist peal olnud, sest käiguvahetikäepide tundub olevat "hõõrdekas".

Barbarid... Wink
Tagasi üles Go down
Romka




Postituste arv : 35
Join date : 25/01/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeKolm Mai 12, 2010 7:49 am

Mis arvata sellest keskjooksust? > http://www.osta.ee/13056144

Peaks ju idee poolest see minu oma keskmine hülss sinna vahele minema.
Tagasi üles Go down
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeKolm Mai 12, 2010 1:51 pm

Romka kirjutas:
Mis arvata sellest keskjooksust? > http://www.osta.ee/13056144

Peaks ju idee poolest see minu oma keskmine hülss sinna vahele minema.

Isiklikul vastutusel võid osta...
*plastist "keermekausid" (mõlemal pool lausa)
*kui mu silm nüüd päris viltu pole, siis su originaal keskjooksul oli vähemalt ühe poole kausil laiem serv (+koonus?), kui tavaliselt -
juhul kui siis on vaja sinna uue keskjooksu puhul mingi seib kinnituse alla leiutada, ei pruugi plastik just kõige pikaealisem materjal olla.

"Chin Haur" muidugi päris tundmatu firma pole - kurjad keeled teavad rääkida, et tuntud USA firma "American Classic" osa $$$ maksvaid rumme ja muid juppe on tegelikult sildivahetuse läbinud "Chin Haur"-d Wink...
Tagasi üles Go down
Romka




Postituste arv : 35
Join date : 25/01/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeKolm Mai 12, 2010 2:13 pm

oldmoped kirjutas:
Saadetud. Panin siis hubi koos tirri ja kodaratega - Pead ise minema mõnda kohaliku rattamehaanikut kiusama ja tirrivõtit selle mahakeeramiseks laenama. Ennem tuleb aga hubile miskit ümber mähkida, et seda ära ei kraabiks ja see kruustangide vahele kinni keerata tõenäoliselt, sest tirrid on tavaliselt seal päris kõvasti peal kinni.

Kahjuks on see võimatu ehk sellega ei saadud hakkama.
Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeKolm Mai 12, 2010 2:17 pm

Jõgeval ei ole sobivat võtit või keere nii kinni jäänud?
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
Romka




Postituste arv : 35
Join date : 25/01/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeKolm Mai 12, 2010 3:40 pm

Kõigepealt taheti kullinokkadega rummust hoida ja küsiti kas mul rummu vaja. Siis imestati et MIKS MA SELLE VELJE ÜLDSE ÄRA VÕTSIN! Aga lõpuks ei saadudki lahti. Kästi lahtikeeramiseks uuesti ratas kokku laduda.
Tagasi üles Go down
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeNelj Mai 13, 2010 8:27 am

Eelnevalt pakutud (tasuta) Campagnolo tagavahetaja:
KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Campavahetaja

Uploaded with ImageShack.us

Välimus on pisut räsitud (kriimuline, õli+tolmu segu), aga töötas probleemivabalt.

Mudeli kohta ei oska täpsemalt öelda - miski 70-80-d aastad vast. Plastikust on vaid litrid (shimano -pole originaalid), muidu ikka teras/alumiinium.
Raleigh 6-k tagakassetiga funkas - aga Uniglide kassetide saadavus muutus nii raskeks (kassett lukustub väiksema hammakaga), et igapäeva kasutuseks muutus selline komplekt mõttetuks.

Kätte saad tööpäeviti Tartust või kokkuleppel.
Tagasi üles Go down
Romka




Postituste arv : 35
Join date : 25/01/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeNelj Mai 13, 2010 10:04 am

heeringas kirjutas:
Eelnevalt pakutud (tasuta) Campagnolo tagavahetaja....

Sellest räägime täpsemalt privas. Aga kas aitad mul leida ka 36 kodaraga velge? Kas see peaks olema võimalikult samasugune nagu esimene? Või võiks äkki olla turskem? Ja mida tähendab mu veljel praegune kiri 622-18 DIN

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Velgdin

Seda 18 mõõtu ei saa ma mittekuskilt! Velje üldlaius on 22,6mm, sisemine laius 16,5mm ja kõrgus ehk paksus 13,5mm
Tagasi üles Go down
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeNelj Mai 13, 2010 10:29 am

Topeltvelg või tavaline?
Mõõtude järgi võiks olla muidugi ilma igatsugu tugevdusteta tava-alu-velg olla. Aga ega ma oskagi muud soovitada kui neid samu Sadamaturu ja Side tn poode . Sadamaturu poes võiks mõni odavam velg välimuselt sobida (odavamad veljed on poe taganurgas, remondipuki juures). Ning kui järgi mõelda, siis Hawaii Ekspressi omatoodangu "Classic" odavamatel linnaratastel võiks ka midagi sellelaadset küljes olla? (ehk leidub ka neile sellelaadseid varu-velgi).
Internetist tellimine on velgede puhul jama - ülemõõtude tõttu tuleb transa eest ohtralt $$ köhida...

* Kui sa muidugi tugevamat/pikaealisemat jooksu laduda tahad, siis tuleks pilk heita Mavic 622 mm velgede poole - need küll ei näe väga "retrod" välja (Mavic Open Sport või A119). Aga kestavad paremini kui ükski "noname"

Mina ise kasutan Alex DA22 - aga need on juba üsna kaasaegse ilmega (poolkõrge, kitsas profiil+ ainult musta värvi).
Tagasi üles Go down
Romka




Postituste arv : 35
Join date : 25/01/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeEsm Mai 17, 2010 4:28 pm

Laupäeval sai jälle Tartu Jalgrattapoode kammitud. Ostsin juurikaturu poest roostevaba kodaraid, odava (100kr) kodaravõtme ja tirrivõtme. Veel ostsin õhukummid ja denatureeritud piiritust (väidetavalt pidi aitama kaitsta peale poleerimist alupinda oksüdeerimise eest).

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Kodartmed

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Ohukum

Eile sain tänu headele inimestele täpselt õige teise puudu olnud velje:

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Veled2

Täna sain paki kätte kus oli käiguvahetaja Razz

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Kigucamp

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Kigukamp3

Raam sai nüüd täiesti puhtaks roogitud ja huvi pärast kaalule pandud:

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Raamikaal

Kas see on kerge alumiiniumraami kohta?
Tagasi üles Go down
Romka




Postituste arv : 35
Join date : 25/01/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeReede Mai 21, 2010 7:56 pm

oldmoped kirjutas:
Kui ma nüüd lähen oma doonoririiuli juurde ja käe piisavalt sügavale pistan, siis sellise Shimano VIA tagarummu koos 6käigulise tirriga ma sealt ka tõenäoliselt leian

Kahuks selle VIAga nüüd nii, et võll juhtus olema kõver ja üks laagripool vett saanud ning nii kuulid, koonus kui rummu laagrikauss roosteuurdeid täis. Sain sealt hulga korralikke roostevaba kodaraid ja hammasrattad.

Asenduseks sain Tartu Side tn rattapoest ühe kasutamata Maillardi 150.- kr eest:

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Jooks1

Ladusin selle HUBI saadud veljele kuid kahjuks oli see velg vägagi kõver (lõdva kodaratega jooks ei käinud hargivahel ringi). Algul ehmatas ära et velg rummu suhtes nii tsentrist välja päeb jääma aga vaatasin oma majapidamises olevaid teisi käikudega rattaid ja rahunesin maha- neil kõigi tagarattad "kõverad" Laughing

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Jooks2

Aga seda ratast mina sirgeks ajada ei suutnud (viskamine jäi u 5mm + üles/alla viskamine). Läksin heas usus Jõgeva rattapoodi, seal öeldi et neil pole lähinädalal mehhaanikul aega kuna on gümnaasiumi eksamid tulemas. Siis läksin Tartu Side tn rattapoodi ja see mees seal saatis mu praktiliselt pikalt, st ütles et sellist ratast pole võimalik sirgeks ajada. Siis läksin Tartu RATTURisse ja seal võeti asi tegemisele. Alles järgmise nädala algul lubasid helistada kui asi tehtud. Nüüd hoian hinge kinni, et ei helistataks sealt jutuga "pole võimalik...".
Tagasi üles Go down
Romka




Postituste arv : 35
Join date : 25/01/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeReede Mai 21, 2010 8:08 pm

heeringas kirjutas:
Head uudised Romkale! Wink
Nagu ma kahtlustasingi- kasutab Kettler oma lahenduses standardmõõdus jubinaid (BSA kausid ja võll). Väike probleem võib tulla parempoolse laagrikausiga - hülsiga üks/kinni? - aga sul oli see minu arust eraldi ikka?
Head uudist pole suht midagi... BSA keere küll kuid mu omal mõlemad pooled paremkeermega Sad Krt imestan siiani ja imetlen Tartu rattapoodide mehhaanikute nüridust... isegi mu ütlemise peale et mul mõlemad paremkeermed, meeleheitlikult mitu minutit üritasid keerata vasaku keermega kaussi mu keskojooksu keskmise hülsi külge.

Lõpuks leiutasin ise ainukese (ajutise) lahendusena juurikaturu poest ühe 35mm pressitavate plastkaussidega hooldevaba keskooksu mu keskjooksu originaalkausside vahele:

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Jooks222

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 2e

Kui jääb pidama siis rohkem ei torgi. Kui hakkab lahti kerima või loksuma siis tuleb tuleb edasi mõelda.
Tagasi üles Go down
Romka




Postituste arv : 35
Join date : 25/01/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeReede Mai 21, 2010 8:18 pm

Tegelesin natuke ka sadulaposti otsingutega. Kõigepealt sai juurikaturult võetud 25,4mm post mis üleni alumiinium (ka ülakinnitus) aga see sukeldus raami auku liiga kergelt ja jäi loksuma. Siis järgmine päev läksin ringi vahetama 25,8mm posti vastu (kuna eelnevalt oli naismüüjaga nii kokku lepitud) aga eest ootas meesterahvast omanik ise ja tema ütles mulle selle jutu peale- meil ei ole üldse sellist mõõtu kui 25,8mm pakkuda lol!

Õnneks tuli varsti naismüüja tagasi ja asi sai korda. 25,8mm sobis tihkelt, ainult et kahjuks selle ülaosa mingite rõvedate plekist detailidega ja nad polnud mittekuidagi nõus seda odavama posti aludetailidega vahetama. Ilmselt pean siis sealt veel ühe suvalise aluülaotsaga posti selleks ostma Evil or Very Mad

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Sadulapost
Tagasi üles Go down
Romka




Postituste arv : 35
Join date : 25/01/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeReede Mai 21, 2010 8:32 pm

Ostsin kohaliku majandusühistu ehitustarvete poest mingit odavat Läti värvisurma ehk seebikivitarretist. 1L maksis 89.- kr
Seda raamile pitsiliga määrides esmalt kobrutas ülesse lakikiht:

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Lelis1

Ja siis uuesti määrdes alles hõbevärv:

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Lelis2

Tegelikult sain juba natuke kogemust ka- ei tasu liialt kiirelt seda kobrutist maha nühkima hakata kuna siis nagu määrib selle värvi uuesti raamile ja siis peab mitu korda topelt tööd tegema. Kõige lihtsam see peale mökerdada ja u pool tundi oodata, et asi kobrutaks ja kuivaks tõmbaks ja alles siis maha pühkida või harjaga hõõruda- siis leelis uuesti peale- siis niisamuti värv maha ja uuesti leelis peale, et jäägid maha ja viimane või veel kord. et lõplikult puhtaks saaks. Väga palju aega ja kannatust nõudev töö!
Tagasi üles Go down
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeLaup Mai 22, 2010 7:35 am

Romka kirjutas:
heeringas kirjutas:
Head uudised Romkale! Wink
Nagu ma kahtlustasingi- kasutab Kettler oma lahenduses standardmõõdus jubinaid (BSA kausid ja võll). Väike probleem võib tulla parempoolse laagrikausiga - hülsiga üks/kinni? - aga sul oli see minu arust eraldi ikka?
Head uudist pole suht midagi... BSA keere küll kuid mu omal mõlemad pooled paremkeermega Sad Krt imestan siiani ja imetlen Tartu rattapoodide mehhaanikute nüridust... isegi mu ütlemise peale et mul mõlemad paremkeermed, meeleheitlikult mitu minutit üritasid keerata vasaku keermega kaussi mu keskojooksu keskmise hülsi külge.

Hmm... Kas ikka on BSA keere? Kui mõlemad kausid parem-keermega, siis "haiseb" ikka prantsuse keskjooksu järgi Wink. Või proovisid BSA kausse sisse (keeravad sisse aga jääb väike loks? BSA on miski 0,3 mm kitsamad?
Kui sul mõni turist-soss kuskil olemas on, siis proovi nende keskjooksu kaussi (parem-keermega) sisse keerata - kui keerab, on ikkagi prantsuse 35x1 mm keere, kui ei, on mingi Kettleri väärastunud vaimusünnitus 2x BSA paremkausside teemal...

Sats kasutatud 35x1 prantsuse kausse on ka vajadusel üle (räsitud, aga kasutuskõlblikud).

Mis jooksu rihtimisse puutub, siis "Rattur"-i mehhaanikuks (üks neist), on endine N-Liidu koondise mehhaanik (Kirsiaed vist?). Kui tema seda sirgeks ei saa, siis ei saa seda keegi. Kui alu-velg on liialt deformeerunud, siis ei lase ta end eriti palju sel viisil rihtida nagu terasvelge (haamri ja klotside abil suuremad deformatsioonid välja). Suuri ja kaua-seisnud kõverusi paljalt kodarate abil sirgeks ei vea (enne annavad niplid järele..).
Tagasi üles Go down
Romka




Postituste arv : 35
Join date : 25/01/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeLaup Mai 22, 2010 7:56 am

heeringas kirjutas:

Kui sul mõni turist-soss kuskil olemas on, siis proovi nende keskjooksu kaussi (parem-keermega) sisse keerata - kui keerab, on ikkagi prantsuse 35x1 mm keere, kui ei, on mingi Kettleri väärastunud vaimusünnitus 2x BSA paremkausside teemal...
.
Juurkaturu poes katsetasin turisti kausse aga need ei läinud mitte.

heeringas kirjutas:

Mis jooksu rihtimisse puutub, siis "Rattur"-i mehhaanikuks (üks neist), on endine N-Liidu koondise mehhaanik (Kirsiaed vist?). Kui tema seda sirgeks ei saa, siis ei saa seda keegi. Kui alu-velg on liialt deformeerunud, siis ei lase ta end eriti palju sel viisil rihtida nagu terasvelge (haamri ja klotside abil suuremad deformatsioonid välja). Suuri ja kaua-seisnud kõverusi paljalt kodarate abil sirgeks ei vea (enne annavad niplid järele..).

Ei proovitud isegi mitte, lihtsalt korraks keerutati käevahel.
Usun et kindlasti oleks saanud paremaks, sest mina olen ju selles asjas täielik võhik ja olekski naiivne arvata, et oskan kohe lambist jooksud sirgeks ajada. Ei tea ju töövõtteid ega midagi...
Tagasi üles Go down
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeLaup Mai 22, 2010 8:13 am

No siis vähemalt seegi hästi - BSA juppe ikka leiab. Kuigi jah - aru ma ei saa, mis Kettleri inseneridel viga oli - ei raatsinud vasakkeerme lõikajat osta, või polnud kuplialune päris selge Wink...

Kas see ostetud "kassetjooks" vanadele teraskaussidele mõningase lihvimisega sisse ei mahu? Need on küll hirmus kõvasti karastatud, aga äkki õnnestub....(lõõmutad enne pehmemaks?)

Eks jõudu ja jaksu selle isepäise "voki" korrastamisel...
Tagasi üles Go down
Romka




Postituste arv : 35
Join date : 25/01/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeLaup Mai 22, 2010 12:17 pm

heeringas kirjutas:

Kas see ostetud "kassetjooks" vanadele teraskaussidele mõningase lihvimisega sisse ei mahu? Need on küll hirmus kõvasti karastatud, aga äkki õnnestub....(lõõmutad enne pehmemaks?)
Ei pea midagi lihvima. Istub see kassett niigi ilusti sinna originaalkausside vahele.
Tagasi üles Go down
Romka




Postituste arv : 35
Join date : 25/01/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeEsm Mai 24, 2010 7:24 am

oldmoped kirjutas:
....Paigaldada korralik uus keskjooksukasett ja võimalikult saldeprofiilsed vändad....
Nüüd algasid mu peavalud seoses väntadega... uute sarnaste muretsemine polegi nii lihtne nagu mulle võhikule alguses tundus.
Originaalid siis SR 170mm, 46 hammast, 1981a omad, täisalumiinium- seega kaalu vaid tühised 531gr:
KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Sr%20170

Vasaku vända nelikantist on täiesti ära, ketiratas on loppis ja küllalt kulunud hammastega ja tõmmitsakeere rikutud.

Seega mõtlesin sarnase uue paari osta (hammastearv siis eelpool soovitatud 42 või 44 või 46) aga tegemist väga raske juhusega Sad
Ebays lähevad NOS juppide oksjoni lõpphinnad lakke või ei olda nõus üldse Eestisse saatma (just üks sakslane kellel täpselt selline paar müüa vastas mulle: "nein tut mir leid") või uuema disainiga juppidel on ostakohe hinnad müstilised.

Tahaks ikka kindlasti täisalumiiniumratta teha ja mitmekilost raudratast ei paneks.

Praegu pole midagi konkreetset silmas aga otsingud jätkuvad (kui kellelgi midagi pakkuda siis PS!).
Tagasi üles Go down
Romka




Postituste arv : 35
Join date : 25/01/2010

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitimeTeis Mai 25, 2010 6:33 pm

Tänud heeringa'le ülivingete "SR Sakae Raleight" väntade eest!. Mul lausa piinlik kuivähe ta nende eest tahtis (eelnevalt olin uurinud mis maksavad mujal maailmas sellised vanakooli vändad) Embarassed

Sain ka täna Tartust RATTURIST kätte oma jooksud mis sinna rihtimisele olin viinud. Tagaratta kohta öeldi juba helistades, et "väga sirgeks ei saanud", olevat teravad jõnkusud veljes sees. Mõõtsin siis kodus ära- viskamine kuskil 0,8-0,9mm nii küljele kui üles/alla. Number pole just suur aga silmale vaadata ikka suht "kaheksas" ja koos rehviga ikka jõnkab ka koledalt.

Lisaks sai täna rahakotis laamendatud ehk ostetud RATTURIST- käiguvahetajatross (roostevaba), kõri sellele (pikkikiuga), esipiduritross, igasugu otsikud neile, vanakooli kett, velgedele lindid või paelad või kuidas neid nimetatakse ja Jõgevalt ostsin 32-622 valge servaga rehvid:

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Juppid1

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Rehvindia

Hulga sai tegeletud raami poleerimisega aga sellega tegelikult alles alguses. Tundub, et üks tuub autosoli tuleb veel osta. Nühkimist on mitmeks päevaks. Lihtsalt pildistamiseks ja üldmulje saamiseks sai ka natukeseks asi kokku laotud:

KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 R1


KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 R2
Tagasi üles Go down
Sponsored content





KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI   KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI - Page 2 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
KETTLER ALU-SPORTRAD DIXI
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3Mine lehele : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 :: Täiskasvanute rattad :: Muu maailma retrorattad-
Hüppa: