Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Automaat-rotikas

Go down 
3 posters
AutorTeade
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

Automaat-rotikas Empty
PostitaminePealkiri: Automaat-rotikas   Automaat-rotikas Icon_minitimePüh Apr 25, 2010 6:32 pm

Tere

Nüüd on siis "Automatic" rummu ümber ehitatud ratas enam-vähem valminud.
Algmaterjal - miski tundmatu, 30-40 aastat vana prantsuse maanteeratas, toodud kunagi Rootsist.
Originaalist on alles lenks (AVA), esihargilaagrid, esipidur (MAFAC RACER) ja raam. Originaaljupid olid halvas olukorras, ratta esialgsest margist pole aimugi (korduvalt üle värvitud), jooksud olid imelikus mõõdus tubularid (630?), ning rummu laagrid omadega otsas. Kiiludega terasvändad olid ka (9 mm prantsuse erimõõt siingi...) - kuid juba nende eemaldamine oli väga valulik (vaja oleks spets. kiilutõmmitsat-pressi), nii et loobusin ka nendest.

Suurim peavalu oli rattal keskjooksuga - originaalkausid olid roostekahjustusi saanud tööpindadele - nende hinnad ebay-s üsna kõrged. Lõpuks leidsin seti NOS Shimano Deore 35x1 mõõdus keskjooksu kausse. Võll 3LL inglismaalt (napilt sobib - prantsuse originaalkaussidega ei oleks see töötanud - nende seinad õhemad, pole enam lukustusrõngast kuhugi keerata).
Sellest etapist pärinevad ka 2x turisti keskjooksu kausid... - 2 vasakpoolset oleks saanud põhimõtteliselt kasutada.

Jooksud sai ise laotud - esijooks vanem 36H XT rumm + alex DA22 velg, ning taga Sachs Automatic 36H + ka alex DA22. Ees ja taga Vittoria rehvid (700x28), tagumine torkekindel Randonneur, ees miski lihtsam variant. Riivab küll silma oma punasega, aga las kulub enne läbi - siis saab esijooks sobiva musta rehvi.

Sadul on praegu Selle NT1 (tegelikult MTB-triatloni sadul - Harkovi "puusadul" on momendil kastoorõli immutusel... ). Vändad on miskid tundmatud 42H 5x110 poldivahega 170mm vändad. Pedaalid on Exustari klipid/platvormid (kuni korvide-rihmade hankimiseni).

Esipidur vana Mafac Racer, klotsid paraku tundmatu Hiina toodang. Originaalid olid küll pealtnäha OK, kuid kummiosa konsistents meenutas pigem marmorit... Originaali sarnaseid tegevat ka Koolstop, kuid 24$ klotsipaari eest on esialgu liig...
Automaat-rotikas Img0486vp

Pidurilink on rattakrossi (cyclocrossi) päritolu Tektro RL720. Lenksupael tavaline must Velox.
Automaat-rotikas Vaadesarvedele


Ratta üldvaade
Automaat-rotikas Rotikas2


Ratta "iva", 2 käiguline "automaatkast" (vahetus 24,5-25,5 km/h), ülekanded 42/17 ja kiirkäik 42/12,5 (arvutuslik).
Automaat-rotikas Torpedorumm


Raami värvimine läks muidugi pisut "purki" - 3 kihti musta matti sprayd + 2 kihti matti lakki (+ veel eelnev korrosioonitöötlus Noverox-ga) annab siiski pea sama "hea" tulemuse kui mingi laste guašš-värv... Muu viimistlus on ka nagu ta on (ausalt öeldes -sihilikult kole...Wink ), aga käiguosa on heas korras, ning kilomeetreid kogub edukalt (ning pekki kõhult põletab samuti).
Ühest küljest algas nagu odav projekt, siis kokku võttes tuli rahaliselt välja hoopis "odav" projekt Wink...
Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

Automaat-rotikas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Automaat-rotikas   Automaat-rotikas Icon_minitimePüh Apr 25, 2010 9:48 pm

Täitsa sümpaatne ratas ju ja mulle tundub see punane kumm ka väga seksikana - äkki peaks hoopis taha ka punase vaatama... või rikub see rotika stiili ära?

Selle aerosooliga värvimise kohapealt - värvil pole viga ju midagi ja ilus ehe mattmust - aluspind on see, mis selle guashvärviieffekti annab. Lisaks vist see ka, et ega selline spreytuuning ei tule arvestatavalt odavam, kui minu viimasel ajal kasutatud prit+pulber vaesemehe "restaureering". Samas kiiresti ja ise kodus tehtav ja vajadusel ka parandatav.

Aga samas, funktsionaalsus on asjal kõige põhilisem ja tõenäoliselt sellise hirmkalli ja edeva tagarummuga masin sleeperina ongi kõige turvalisem.
Twisted Evil
Nagunii arvavad enamus värvilistes riietes maanteel kõrvuti kulgevaid ratta******, kui sa neist mööda sõidad, et keegi idioot on vanale prügikastist leitud mnt'le meesteka ratta taha toppinud...
sunny
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

Automaat-rotikas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Automaat-rotikas   Automaat-rotikas Icon_minitimeEsm Apr 26, 2010 8:21 am

Eks ta ole - kui ei ole mahti/tahtmist korralikult teha (värvimist), siis on alati aega ümber teha... Wink
Tegelikult oli ka mõte kasutada eriti "karedat" polüuretaanvärvi - nagu selles foorumis: http://tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=33102&page=1 Wink

Punane rehv on kena ja kerge - kuid õiget torkekaitset pole, ning eluiga pole ka just väga pikk (rehvi protektor õhuke). Pealegi pole neid enam saada ka...;(

Ma ei oleks tõsiste rattahullude suhtes küll kuidagi kriitiline - kui inimesed võistlemas käivad, siis on paraku oluline osa heal (kergel) varustusel. Isegi tavalistes Eesti harrastaja-sõitudes nõuab esi 100-200 sisse sõitmine nädas juba sadu trennikilomeetreid. Rattasõit harrastaja jaoks, kes ka võistlemas käib on väga aja- ja rahamahukas tegevus. Olevat küll Eesti noortemeistri sarjas MTB võistlusi võidetud ka Sarda rattaga- aga see on pigem erand Wink.

Ma hea meelega võistleks ka ise, aga paraku kummitavad terviseprobleemid (üks põlv sai noorukieas mootorrattaavariis viga, ega kannata väga pikalt koormust ja kangutamist). Eks mõned üldrahvalikud sõidud (Tartu Rattaralli ja see sügis ka Rattamaraton) ikka teen, aga muidu katsun endale ülearu liiga tegemata jalgrattal kulgeda... Wink Ning vähese hooldevajadusega - sellest ka minu rummukäikude/fixie/singelspeedi eelistused.
Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

Automaat-rotikas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Automaat-rotikas   Automaat-rotikas Icon_minitimeEsm Apr 26, 2010 9:52 am

Ega ma ei olegi tõsiusklike rattasõitjate ja võistlejate vastu üldse kriitiline, saan neist väga hästi aru ja see rohkem niisama sõbralik nüke oli.
Minu maitsele on lihtsalt kogu see värvikirevus, millised enamus saada olevad normaalsed rattad ja eriti sõiduvarustus tehakse, väga ühte teist paraadi meenutav.
Aga päriselt on täpselt sama probleem enamus spordivarustusega - näiteks ka tänapäevast mootorratta sõidukombet või krossisärki-pükse on papagoid mittemeenutavat peaaegu võimatu hankida või tuleb selle eest siis hingehind maksta.
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
plaaster

plaaster


Postituste arv : 40
Join date : 02/02/2010
Asukoht : Tallinn

Automaat-rotikas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Automaat-rotikas   Automaat-rotikas Icon_minitimeTeis Apr 27, 2010 1:25 pm

Väga muhe velo. Ma arvan et kõik fiximehed arvavad kohe et see on fix - see kahekäigune automaat annab sellele kohe vihje ja on ilmselt ka üpris tundmatu meie mail, vähemalt mulle oli säärane vidin üpris suureks üllatuseks. Ja värv tundub suht viisakas, ja las ollagi tagasihoidlikuma väljanägemisega, või no mitte edev, ei hakka pikanäpumeeste haaratsid kohe sügelema. Kuidas sel automaadil muidu vabajooks on? On tunda ka, et hõõre suurem?

See riietuse ja tootmisvärk - eks se paras porr on, et igal asjal sada kirja peal peab olema. Ei meeldi ka mulle karvavõrdki, et funktsionaalseid eri-tarbeid eriti ühetoonilisena ei leia. Aja vaim soosib nähtavasti säärast p***ismi, marketingi-inimesed hoolitsevad selle eest et igal tootel bränd peal oleks jne. Krt, minimalismi põhimõtted võiks kujundusse, värvikirevusse ja logograafikasse tagasi tulla.
Tagasi üles Go down
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

Automaat-rotikas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Automaat-rotikas   Automaat-rotikas Icon_minitimeTeis Apr 27, 2010 2:34 pm

plaaster kirjutas:
Väga muhe velo. Ma arvan et kõik fiximehed arvavad kohe et see on fix - see kahekäigune automaat annab sellele kohe vihje ja on ilmselt ka üpris tundmatu meie mail, vähemalt mulle oli säärane vidin üpris suureks üllatuseks. Ja värv tundub suht viisakas, ja las ollagi tagasihoidlikuma väljanägemisega, või no mitte edev, ei hakka pikanäpumeeste haaratsid kohe sügelema. Kuidas sel automaadil muidu vabajooks on? On tunda ka, et hõõre suurem?

Heh.. Ma ühe aasta (eelmise) põhiliselt fixi´ga kulgesingi, aga 1 käik jäi kuidagi väheks, isegi meie lamedal Eestimaal. Ning nii imelik, kui see ka pole, oli suurem probleem mäest alla saamisega, ülessaamine sisaldas lihtsalt väikest kaaaa...ngutust... Aga alla...uhh, ihukarvad tõusevad siiani püsti, kui mõtlen jalgade kadentsi peale viimasel rattarallil... Shocked (miski 160-180 tuli ära, sportlasele köki-möki, aga mul oli üsna kõhe).

Värv on viisaks eemalt vaadates...Wink. Vabajooks on nagu igal tavarummul - "konnadega", "torpedo" nimi on rummul pigem reklaami pärast, mingit rullidega vabajooksu rummus pole. Otsekäik on nagu ikka - ei midagi erilist (eriti kerge pole, aga piina ka ei valmista), kiirkäik lisab pisut ülekande kadusid, aga mitte nii tuntavalt kui näiteks SRAM S7 või veel hullem, shimano 7-käiguline rumm (kus otsekäiku polegi, aina pöörita planetaare...)
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Automaat-rotikas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Automaat-rotikas   Automaat-rotikas Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Automaat-rotikas
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Automaat

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 :: Täiskasvanute rattad :: Käsitöö ja ümberehitus-
Hüppa: