Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Raleigh Sports Model

Go down 
2 posters
AutorTeade
Soobel

Soobel


Postituste arv : 56
Join date : 25/11/2010
Age : 48

Raleigh Sports Model Empty
PostitaminePealkiri: Raleigh Sports Model   Raleigh Sports Model Icon_minitimePüh Märts 24, 2013 5:15 pm

Nikerdan praegu üht 1935. aasta võidukat teha, proovin esmalt kuiva ilma töölkäimiseks ja niisama treenimiseks. Kuna rattaid talle ei leia sobivaid niisama, siis pean ilmselt alustama ka Rudoni võiduka projektiga, ehk et peab koostama trummelpiduritega rattad skandinaavia humanitaarabi 635 mm roostevabadele või raudvelgedele. Veljed on iseenesest olemas, rummud kah. Kodaramõõdu valemi leiab ehk ka ja kodaradki saab pealinnast ehk muretsetud.

Suurim mure on aga kummidega - pole kindel, kas 635mm liigub, vaja oleks mingeid edevaid valgeid või halle, max 32mm-seid. Hädaga kärakisd 1,5-tollised ka, aga 28-32mm võidusõidu mõõt meeldiks rohkem.

Värkstoa peremees, kes kuulu järgi on kõvasti jahmerdanud skandinaavia humanitaarabi ratastega, teab ehk soovitada?
Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

Raleigh Sports Model Empty
PostitaminePealkiri: Re: Raleigh Sports Model   Raleigh Sports Model Icon_minitimeKolm Märts 27, 2013 9:31 pm

Natukene uurin, kas niikitsast saab.

Raleighiga saab sul veel lõbus olema - neil oma keermesamm, mis on mitte 24tpi vaid tihedam - 26tpi ja keegi teine seda ei kasutanud.

Inglastega üldse põnev - eriti,kui tahta võimalikult palju originaaldetaile säilitada.

Mul momendil töös üks analoogne aga sellel on 597 pöiad ning esiratas kadunud. Loomulikult Sturmey-Archeri trummelpiduriga rummud kah.
Ja teise rattad ootavad elustamisvõimalust - analoogsete rummudega ... aga pöiad on 647 (!) ehk siis "700" ehk siis 28 1 1/4 ... mida loomulikult kuskilt ei saa. Ainus võimalus on pöiavahetus kõige lähedasema saadaoleva, ehk siis 635 peale ... ehtinglaslikult on aga tegu loomulikult kodaraskeemiga kus ees on 32 ja taga 40 kodarat ja sellise paari leidmine on ka paras peavalu.

No
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
Soobel

Soobel


Postituste arv : 56
Join date : 25/11/2010
Age : 48

Raleigh Sports Model Empty
PostitaminePealkiri: Re: Raleigh Sports Model   Raleigh Sports Model Icon_minitimeNelj Märts 28, 2013 12:14 am

Jama lugu siis, et saagi padrunit panna sisse, peab tehase kaussidega leppima. Neid siin kaks komplekti on, see mis restaureeritaval raamil sees, on korras, üks raam on siin veel, millel kogu kila keskjooksus olemas, kuulid kaasa arvatud. Seisukorda aga ei tea. Ja veel on ka üks komplektne ilma sadulata isend, millel trelleborgi kummiräbaladki küljes. See pole aga minu oma.

Sealjuures on selle 597 kahvli alla 635mm velje panekuga üks positiivne nüanss: velg on nii kõrge, et tehase aukudesse saab võiduka pidurisupportid panna. Ainult jäme kumm ei tarvitse enam ära mahtuda.

Palju ma sellega sõita ei kavatse, loodan ikka tormilinnuga edasi minna. Pealegi ühe Raleighi raami olen ma sees sellele, kes mulle teise Rudoni raami mulle aia taha põõsasse viskas. Ehk et ideaalis peaks tulevikus sõiduks olema tormilind ja kodus seina peal selline käikudega Rudoni, mida Rein Taaramäe ei häbeneks, kui ta 30-datel oleks võistelnud ja millega võiks tweedidel laiamas käia.
Tagasi üles Go down
Soobel

Soobel


Postituste arv : 56
Join date : 25/11/2010
Age : 48

Raleigh Sports Model Empty
PostitaminePealkiri: Re: Raleigh Sports Model   Raleigh Sports Model Icon_minitimeTeis Apr 02, 2013 6:32 pm

Kooserdasin natuke rattapoode mööda ka, aga 630-635mm kummidega siin erilist lootust ei ole.

Ma oletan, et Soomes liigub neid 630 ja 635mm ratastega asjandusi veel omajagu ringi. Ehk et kas oleks mõtet natuke Helsinkit puistama minna ja lisaks muule seal ka igasugu fillarikellarid jne läbi otsida? HUmanitaarabi moe ajal liikus ju siin peenemate kummidega sportlikumaid crescente-tuntureid ka ringi ja küllap liigub sealpool praeguseni? Ehk et kummidel võiks nagu turgu olla?
Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

Raleigh Sports Model Empty
PostitaminePealkiri: Re: Raleigh Sports Model   Raleigh Sports Model Icon_minitimeTeis Apr 02, 2013 10:41 pm

Soome vanakoolivaruosasaadavus hakkab täielikult alla käima ja tihti ei liigu ka elementaarseid kulumaterjale seal enam mitte.


Sinu edevavärvisoov rikub kohalikul turul leidmise võimalused ka ära -
Friigikaubaga tegelejana suudaks beeziäärelisi 32-630 vist kohe riiulist võtta.
635 on värve küll võimalik saada, aga laius enamusel jälle 40mm kandis. Valget deltacruiserit oli 37mm ka.
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
Soobel

Soobel


Postituste arv : 56
Join date : 25/11/2010
Age : 48

Raleigh Sports Model Empty
PostitaminePealkiri: Re: Raleigh Sports Model   Raleigh Sports Model Icon_minitimeKolm Apr 03, 2013 12:31 am

Sai nüüd üritatud üht velge kirjaga 630mm kokku punuda. Ostsin kodarad ja puha, mingise neti kodarakalkulaatori järgi. Kõik nagu klappis, rummulaius, kodararingide kaugus ja läbimõõt jne, aga mis ei klappinud - muidugi nende ostetud kodarate mõõdud ehk et see kalkulaator pani puhta kaunist. Pealegi on mul need kaks roostevaba sportvelge humanitaarabi alt ikka räiged banaanid.

Ehk et vist tuleb friigikaubast loobuda ja mõelda hoopis keldrisleiduvate 622mm kronprintzi kitsaste westwood tüüpi velgede nikeldamisele. Pärast passiksivad paremini ka Rudoni alla. Neid kooshoidnud kodaratest on vähemalt näidised olemas ja saab ilma suurema sugueluta nad kindlapeale kokku.

Ehk et jätame esialgu imemõõduga kummid ja banaanveljed rahule.
Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

Raleigh Sports Model Empty
PostitaminePealkiri: Re: Raleigh Sports Model   Raleigh Sports Model Icon_minitimeKolm Apr 03, 2013 8:34 am

Rummul andsid äärte asukoha ikka rummu keskpunktist võetuna, mitte nende omavahelise kauguse?
Pöial selle pinna mõõdu kuhu kodaraniplid toetuvad?
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
Soobel

Soobel


Postituste arv : 56
Join date : 25/11/2010
Age : 48

Raleigh Sports Model Empty
PostitaminePealkiri: Re: Raleigh Sports Model   Raleigh Sports Model Icon_minitimeKolm Apr 03, 2013 7:26 pm

Nii nagu joonise peal näidatud oli, ikka kodararingi diameeter ehk äärest ääreni, mitte tsentrist ääreni. Puust ette ja punaseks oli ees.
Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

Raleigh Sports Model Empty
PostitaminePealkiri: Re: Raleigh Sports Model   Raleigh Sports Model Icon_minitimeLaup Apr 06, 2013 9:27 pm

Me erinevatest asjadest räägime!
Ma ei rääkinud mitte rummu kodararingi diameetrist (effective flange diameter) vaid rummu laiusest (centre to flange)
Pöia puhul tark anda mõõduks (effective rim diameter) pöia siseläbimõõt ja rim shrinkage panna =0

P.S. anna prooviks mulle oma rummu ja pöia andmed, proovin oma WheelCalc'iga järgi, kas saan sama tulemuse.
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
Soobel

Soobel


Postituste arv : 56
Join date : 25/11/2010
Age : 48

Raleigh Sports Model Empty
PostitaminePealkiri: Re: Raleigh Sports Model   Raleigh Sports Model Icon_minitimeKolm Mai 29, 2013 9:25 pm

Esimesed kilomeetrid läbitud. Kerge, kiire ja ülejuhitav, nagu võidukas ikka. Alla sai esialgu Pofabori alt võetud tänapäevased rattad, keskjooksu tavaline nelikantvõll originaalkausside vahele. Katsun selle hooaja tööl käia sellega.
Üks mure ka: taga jäävad võiduka pidurisupporti harud lühikeseks, klotsid on all lõpus ja ohustavad kummi. Muidu võiks ka Turisti supporti panna, aga eelistaks ikka ühelt poolt trossiga lääne analoogi. Samasugust, nagu ees, aga pikemate haaradega. Kas selliseid liigub veel?

Raleigh Sports Model 971266_630539756973333_1316635418_n

Raleigh Sports Model 581946_630539766973332_1139983832_n

Raleigh Sports Model 405619_630539783639997_1635213709_n
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Raleigh Sports Model Empty
PostitaminePealkiri: Re: Raleigh Sports Model   Raleigh Sports Model Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Raleigh Sports Model
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 :: Täiskasvanute rattad :: Enne WWII-
Hüppa: