Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Põlvede kaitsmine külma eest.

Go down 
3 posters
AutorTeade
kuivati




Postituste arv : 21
Join date : 26/01/2010

Põlvede kaitsmine külma eest.  Empty
PostitaminePealkiri: Põlvede kaitsmine külma eest.    Põlvede kaitsmine külma eest.  Icon_minitimeLaup Nov 06, 2010 10:10 pm

Ma käin jalgrattaga igapäevaselt koolis.
Eelmine aasta oli koolitee vaid 1,5km pikk. Nüüd olen uues koolis, kuhu on 6km pikk tee. Kokku tuleb päeva jooksul edasi tagasi sõita 12km.
Kahjuks on ilmad läinud jahedaks ning põlvedel hakkab külm selle distantsi jooksul.

Oskab keegi soovitada mingeid sidemeid, mida põlvede ümber panna? Eelistan just selliseid, mida saaks pükste alla panna. Ja mis poodidest tasuks neid otsida?

Teine lahendus oleks kasutada rulluisu kaitsmeid. Aga need on kohmakad ja ma ei viitsi neid koguaeg edasi tagasi lapata. Kukkumise korral on nende kandmine kasulikum. Aga 4 aasta jooksul igapäevaselt rattaga linnas liikudes suutsin ma kukkuda kaks korda eelmisel aastal suure lumega, kui tänavad olid jääs. Sellepärast kaitse kukkumise korral ei innusta mind rulluisu kaitsmeid kandma.


On kellegil kogemusi kaitsmetega? Oskate midagi soovitada? Igasugune nõu on teretunud. Ootan just seda, et äkki leidub kusagil midagi eriti head või geniaalset.
Tagasi üles Go down
ptrr




Postituste arv : 4
Join date : 07/10/2010
Asukoht : Tartu

Põlvede kaitsmine külma eest.  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Põlvede kaitsmine külma eest.    Põlvede kaitsmine külma eest.  Icon_minitimeLaup Nov 06, 2010 10:28 pm

Üldiselt on vist kolm kohta, kust võid vaadata, mis meeldib:
a) apteegid (ise kasutan just apteegist leitud 91-krooniseid: enam-vähem ok on, küll pikema aja vältel võivad olla vahel ebamugavad, kui ei liiguta)
b) spordipoed (variante palju, suurema või väiksema pehmendusega)
c) rattapoed (ka Interneti-poed, näiteks et-bike.ee või hobisport.ee, vast mugavamad sõitmisel)
Tagasi üles Go down
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

Põlvede kaitsmine külma eest.  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Põlvede kaitsmine külma eest.    Põlvede kaitsmine külma eest.  Icon_minitimePüh Nov 07, 2010 10:09 pm

Põlvede kaitsmiseks saab ka kohalikust kaubandusvõrgust kraami, mina kasutan näiteks Craft spets põlvesoojendusi, analoogi müüb Et-bike, Proshop: http://www.proshop.ee/?p=74&pid=103

Soojemad ratturite säärised peaks ka asja ära ajama: http://www.proshop.ee/?p=74&pid=107
Need spets-ratturite asjad on hästi keha (põlvede-) järgi, ega sega väntamist.

Windstopperiga soe aluspesu võiks ka hästi aidata.

Väga odavad need muidugi pole, aga põlved on rattasõitjale nii olulised, et kokkuhoid maksab umbes 10 aasta pärast sõna otseses mõttes valusalt kätte - võin oma kogemustest öelda...

Kui raha üldse pole, siis väga hästi aitab ka vana trikk - vanad ajalehed pika pesu all (pesu hoiab ajalehed paigal). Sobivad ka kampsuni alla odavaks "windstopperiks" Wink. Seovad niiskust, peavad tuult, "hingavad"... Krabised lihtsalt pisut...
Tagasi üles Go down
kuivati




Postituste arv : 21
Join date : 26/01/2010

Põlvede kaitsmine külma eest.  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Põlvede kaitsmine külma eest.    Põlvede kaitsmine külma eest.  Icon_minitimeEsm Nov 08, 2010 9:23 pm

Need põlvesoojendused on vist parim valik hetkel. Oskate te õelda, mille järgi peaks soojenduste suurust valima?
Mis on teie põlveümbermõõt ja mis suurusega põlvesoojendusi te kasutate?
Tagasi üles Go down
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

Põlvede kaitsmine külma eest.  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Põlvede kaitsmine külma eest.    Põlvede kaitsmine külma eest.  Icon_minitimeTeis Nov 09, 2010 9:09 am

Mina olen 184 cm pikk ja 90 kg ringis eluskaalu - Crafti L suurus põlvesoojendajad on pisut liiga pingul - aga Biemme XL säärised pisut liiga suured...

Lisaks veel üks säästunipp - kerged soojendused saad teha näiteks naiste nailonsukkadest - sukkpükstest. Lõikad ülemise ja alumise osa ära, ning kerged ja soojad soojendused olemas. Kuidas hargnemist vältida - ei tea, aga küllap mõni tuttav naisolevus aitab Wink

Idee ei kuulu mulle, vaid pärineb siit: http://ultralightcycling.blogspot.com/
Ehk tegemist tüübiga, kes teeb oma rattamatku võimalikult kerge varustusega (kuni saetud hambaharja varteni ja mahalõigatud jopevoodriteni välja).

Tsiteerime soovitajat:
"Use women's nylon stockings (cut, of course) as arm or leg warmers and save on a long cycling trousers - an enormous weight and space saving. Don't let prejudice interfere with your principles. If there's not a trace of transvestite in you, wear them under regular trousers or rain pants. They are usefull as sun-screen for the arms and legs too: you can forget about that mix of sweat, sun-screen and dirt on your body, that you were so proud of during your "self-sufficient" stage."
Tagasi üles Go down
kuivati




Postituste arv : 21
Join date : 26/01/2010

Põlvede kaitsmine külma eest.  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Põlvede kaitsmine külma eest.    Põlvede kaitsmine külma eest.  Icon_minitimeReede Dets 31, 2010 9:18 pm

Ligi poolteist kuud tagasi ostsin proshopist põlvesoojendused omale ära. Kahjuks pole nendega siiani korralikult sõita saanud, kuna lumi tuli maha ning mu põhijalgratas läks katki.

Mõned korrad siiski olen jõudnud proovida neid kaitsmeid. Nende proovimiste põhjal võin õelda, et sügisel hoiavad need soojendused põlved imselt piisavalt soojana. Aga null kraadi lähedaste temperatuuridega muutuvad need soojendused pea-aegu kasutuks. Muidugi tuleb ka seda arvestada, et ma sõitsin teksapükstega. Kui soojad püksid jalga panna, siis peaksid need soojendused täitsa head olema.

Lisaks siia veel selle, et ma olen neid soojendusi pea-aegu iga päev kandnud peale ostmist. Sügisel sai rattasõiduga liiale mindud ja ei tahaks enam kuidagi oma põlvi rikkuda. Põlvedel on tänu soojendustele koguaeg hea soe ning omal on ka parem tunne:D
Kahjuks nad kõndimiseks kõige sobilikumad pole, kuna reiepoolne osa kipub üle põlve alla vajuma. Aga pole hullu.

Suur tänu heeringale heade nippide eest. Kuid ma otsustasin kõige mugavamat teed mõõda minna ning ise midagi leiutama ei hakanud.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Põlvede kaitsmine külma eest.  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Põlvede kaitsmine külma eest.    Põlvede kaitsmine külma eest.  Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Põlvede kaitsmine külma eest.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 :: Vaba teema :: Vaba teema-
Hüppa: