PealehtKKKOtsiLiikmete nimekiriKasutajagrupidRegistreeriLogi sisse

Share | 

kummi pumpamine

Go down 
AutorTeade
diesel

Postituste arv : 29

PostitaminePealkiri: kummi pumpamine   Püh Aug 05, 2012 7:27 pm

täna tekkis vajadus ühel velol kumme pumbata ja avastasin, et mul pole käsipumba voolikut majapidamises ja autoventiili otsaga ei saand sugugi õhku sisse. küllap mingi mägiaivari nipiga oleks saand, a nii pakilist häda ka polnud ja jäi asi pooleli. mõtsi, et küsin, kas keegi teab äkki kuskil kaubandusvõrgus saada olevat mingit abinõud äkki, millega autoventiili otsaga saaks vana rattaventiiliga kumme pumbata. no mingit üleminekut või muud taolist. või tuleks käsipump koos voolikuga osta?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Soobel

Postituste arv : 56

PostitaminePealkiri: Re: kummi pumpamine   Laup Aug 11, 2012 1:04 pm

Osta rattapoest korralik rattapump. Enamikul neist on musi auto ja dunlopi ventiilide vahel ümber seadistatav, dunlopi reziimis saab ka presto võidukaventiile trukkida. Ventiilidest endist: kummilutuga vana dunlopi ventiil tasub ära unustada, see laseb õhku välja rohkem, kui sisse. Aseaineks samasse pessa sobituvad kuulklapiga ventiilid. Unustad ülepäeviti kummidepumpamise ära.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
diesel

PostitaminePealkiri: Re: kummi pumpamine   Laup Aug 11, 2012 3:53 pm

ahhaa, väärt info. see on, kui poodides ei käi, siis maailma asjadest ka mõmmigi ei tea. mul üks ukraina on igapäevaliikuriks ja sellel autoventiilid külges. teised keik vanamoodsad kummilutid. ma olen vahel mitu ratast kärusse pand ja mõne versta taha semu juurde sõit, kus kompressori sabasse käib peenike kummivoolik, mida kannatab vanadele ventiilidele täpselt pähe toppida ja saab õhu sisse. ja tõepoolest on keik õite varsti täitsa tümad. põle kunagi selle pääle tulnd, et ventiilid lekivad. saab ju näpuga tatti prooviks ette pandud ja mulli küll ei tule. eks siis immitsevad tasahilju.
uuel nädalil peab siis minema poodi kuule küsima.
aitüma!
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
oldmoped
Admin

Postituste arv : 439

PostitaminePealkiri: Re: kummi pumpamine   Püh Aug 12, 2012 8:53 pm

Samas on adapterid täiesti ka olemas ja tõenäoliselt igast rattapoest saadaval.

Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://www.moped.ee
diesel

PostitaminePealkiri: Re: kummi pumpamine   Esm Aug 13, 2012 8:20 pm

oh püha lihtsameelsus. no adapter oli müügil ja ostsin ää. a pumbadiil jäi tegemata. pagan küll nad ikka maksavad. ma olin naiivselt läind poodi taskutäie kopikatega. kokku ikke kuhjaga eurosid aga pumba jaoks oleks pidand teine tasku ka täis olema.
no polegi vaja, adapter täitsa söödav.

a uus probla on ventiilidega. müüakse poodides ei ole nimelist toodet. kust neid saab? pean silmas siis eelpool lahkeste soovitatud kuulventiile.
tuulasin seepeale pikalt netis ja ainsad asjad, mis leidsin olivad mingis tundmatus suvakauba netipoes. http://www.shoppa.ee/p/ventiilid/1225827
kas need on otsitavad kuulidega asjad või tavalised vanamoodsad, kuhu kummilutt tuleb otsa venitada?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
oldmoped
Admin

PostitaminePealkiri: Re: kummi pumpamine   Esm Aug 13, 2012 10:49 pm

Need on need ülalkirjeldatud asjad jah... ja 90% uutest müüdavatest dunlopventiiliga õhukummidest on samuti justnimelt nendega komplekteeritud (mingi vahepealne partii Impac'eid oli vanakooli kummilutiga)... aga krt, need ventiilid peaksid küll IGAST rattapoest vabalt saada olema.
Tagasi üles Go down
diesel

PostitaminePealkiri: Re: kummi pumpamine   Teis Aug 14, 2012 8:21 am

käisin kahes rattapoes ja ühes punnitati silmi ja öeldi, et pole kunagi eraldi müügil olnudki. teises öeldi, et ei müüda aga küsi töökojast, äkki mõne katkise kummi seest saab võtta. siis ma mainisin, et hää meelega võtaks nii vähemalt tosina jagu teisi ja seepeale öeldi, et siis pean ostma uued lohvid koos ventiilidega. see vist nüüd turumajandus meil seuke. järgmiseks tuleb uue ventiili saamiseks terve uus ratas osta.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Soobel

Postituste arv : 56

PostitaminePealkiri: Re: kummi pumpamine   Teis Aug 14, 2012 6:53 pm

Jah. Ma ei oska nüüd HawaiExpressi kohta öelda, aga näiteks VeloPlusist väideti, et selliseid ventiile ei tehta enam 10 aastat... Kuskilt väideti et 6-seid hammasrattakassette ei toodeta enam... Muhhahahahaaa!

Ära heida meelt ja vaata neid üksikuid ebatrendikaid rattapoode, kus nii "tarkasid" inimesi ei ole ja juppe müüakse ka poeskäiguratastele, mitte ainult tippvõidukatele ja krossikatele.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
oldmoped
Admin

PostitaminePealkiri: Re: kummi pumpamine   Teis Aug 14, 2012 7:23 pm

Krt, mul dunlopventiilid nii kumiluti kui ka klapiga letis olemas ja ventiilikumm kah meetriga.

Tirre olen see hooaeg müünud nii viieseid kui kuueseid, mõlemaid päris mitu komplekti. Freehub tagarummu, mis vajaks 6'est kasetti, ei tule momendil nii kiiresti ühtki pähegi, aga kui mõni selline ette sattub, siis põhimõtteliselt on kasetid enamus ju lahtivõetavad ja üks hammasratas koos vaheseibidega eemaldada, ei ole ka mingi probleem.
Tagasi üles Go down
diesel

PostitaminePealkiri: Re: kummi pumpamine   Teis Aug 14, 2012 8:18 pm

väikse märkusena mainin, et keegi kodanik mainis mingil netilehel, et värkstuba pea kuu lõpuni suletud ja peremees ise kuskil palmi all ja täitsa levist väljas.
nüüd aga sama kodanik järjekindlalt postitab siinses teemas igati asjalikku juttu.
ei oskagi nüüd seisukohta võtta.
kas peaksin jalad kõhu alt välja võtma ja haapsallu veerema või tuleks ikke oodata?
ostaks ikke värkstoast, kui hinnatase enam-vähemgi talutavates piirides oleks.
a ja muide, värkstoa lehel oleva müüdava kraami nimekirjas ventiile pole, isiklikult kontrollisin.
Smile
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
oldmoped
Admin

PostitaminePealkiri: Re: kummi pumpamine   Teis Aug 14, 2012 8:35 pm

Haapsallu mõtet enne järgmise nädala teist poolt tulla ei ole - värkstuba on suletud ja ma ära.

Kodulehel väljas olevaid varuosi ja nende valikut ei tule väga tõsiselt võtta - see ei ole reaalse eluga vastavuses ja need rohkem inimestele ülevaate loomiseks, et missuguses stiilis kraamiga tegeletakse.
Tegu ei ole veebipoega vaid ma selline vanakooliinimene, et eeldan ikka näost näkku suhet ja asjade näppimise ja uurimise võimalust enne soetamist.
Tagasi üles Go down
diesel

PostitaminePealkiri: Re: kummi pumpamine   Teis Aug 14, 2012 9:24 pm

vot siis asi klaar. võtan kiire maha ja ootan tagasituleku kenasti ää ja tulen siis ilusasti värkstuppa kohale.
hüva puhkust!
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: kummi pumpamine   

Tagasi üles Go down

kummi pumpamine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1