Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Ukraina '82

Go down 
4 posters
AutorTeade
KarliA




Postituste arv : 8
Join date : 12/06/2012

Ukraina '82 Empty
PostitaminePealkiri: Ukraina '82   Ukraina '82 Icon_minitimeKolm Juun 13, 2012 12:35 am

Tervist kõigile,

leidsin sellise foorumi ja mõtlesin teen enda rattast ka teema, siis hea jälgida mis tehtud ja mis tegemata ja palju raha olen siia pannud ja äkki oskavad foorumi mehed head nõu anda. Umbes poolteist aastat tagasi leidsin keldrist mingi vana vene ratta ja mõtlesin et uus värv selga ja vägev küll, lammutasin laiali ja tegin natuke eeltööd, aga sinna paika ta jäi, nüüd vaatasin et jube õnnetult ikka seisab see raam seal garaaži nurgas ja võtsin uuesti käsile, nüüd aga natuke suuremad plaanid. Mis rattaga täpsemalt tegemist on, ma ei oska öelda, äkki aitate selle tuvastamisega.

Siin paari päeva jooksul olen teda veel natuke lammutanud ja eeltööd ikka teinud ja uurinud igalt poolt erinevaid jubinaid, enamuses on olemas ja hästi säilinud, kuid kui kellelgi on midagi pakkuda mu rattale mingi sümboolse raha eest, siis võib pakkuda.

Plaanis on üks vägev retrokas valmis ehitada. Võimalikult küll originaali lähedane, kuid värviks tahaks miskit metallikut või läikivat. Värvi siis originaaliks ei jäta, aga jubinad võiks küll küljes olla originaalid.

Mõned pildid siis, mis tehtud ja mille järgi aitaksite tuvastada, mis rattaga täpselt tegu, muidugi ma ei saa garanteerida, et kõik ratta küljes olevad osad on originaalid!

Lihtsalt pilt raamist:
Ukraina '82 P6120153
Ratta valmistamis aasta ja siis selle mingi seeria number:
Ukraina '82 P6120155
Igasugu jubinaid mis küljest ära keeratud:
Ukraina '82 P6120163
Siin peaks siis ratta märk olema, mida kahjuks küljes polnud, kui kellelgi on võib seda kindlasti pakkuda:
Ukraina '82 P6120159
Lenks ja käepidemed:
Ukraina '82 P6120148


Viimati muutis seda KarliA (Kolm Juun 13, 2012 12:24 pm). Kokku muudetud 4 korda
Tagasi üles Go down
KarliA




Postituste arv : 8
Join date : 12/06/2012

Ukraina '82 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ukraina '82   Ukraina '82 Icon_minitimeKolm Juun 13, 2012 1:00 am

Hetkel läheks selliseid osi vaja:
- sadulat polnud kahjuks üldse peal, üks veneaegne on garaažis, aga see ei pruugi originaal olla
-mõlemaid porikaid oleks vaja, üks tagumine on, aga see on korralikult peksa saanud, võib olla saab asja sellest
-esituli või helkur võiks olla
-tagatuli või helkur
-veljed on erinevad, üks alumiiniumist ja teine tavaline mingi metall
-üks rehv ja õhukumm
-jalg, lahe oleks kui saaks originaal jala, üks on olemas, kuid mitte originaal
-ette raamile märk
-taga on olemas ka pumba koht, võiks sinna ka pumba saada

Selgunud on, et ratas läheb ilmselt pulbervärvi, mis te sellest arvate või mida oskate soovitada?
Tagasi üles Go down
diesel




Postituste arv : 29
Join date : 04/04/2011

Ukraina '82 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ukraina '82   Ukraina '82 Icon_minitimeKolm Juun 13, 2012 9:00 am

ma väikselt ekraanilt eriti ei näe, aga usutavasti pole see mitte hind vaid valmistamise aasta sääl seerianummeri ees.
Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

Ukraina '82 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ukraina '82   Ukraina '82 Icon_minitimeKolm Juun 13, 2012 9:20 am

Raam tundub esmapilgul tõenäoliselt ukrainlane olevat ja see 82г on kindlasti valmistamisaasta.

Võimalikult originaalilähedast on sellest väga keeruline ehitada, sest see eeldab enamuse osade hankimist - seda ratast on keegi juba ennem kokkupandava AIST'iga paaritanud ja stemm, juhtraud ja tõneäoliselt ka vändad-pedaalid on sealset päritolu.
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
KarliA




Postituste arv : 8
Join date : 12/06/2012

Ukraina '82 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ukraina '82   Ukraina '82 Icon_minitimeKolm Juun 13, 2012 11:35 am

oldmoped kirjutas:
Raam tundub esmapilgul tõenäoliselt ukrainlane olevat ja see 82г on kindlasti valmistamisaasta.

Võimalikult originaalilähedast on sellest väga keeruline ehitada, sest see eeldab enamuse osade hankimist - seda ratast on keegi juba ennem kokkupandava AIST'iga paaritanud ja stemm, juhtraud ja tõneäoliselt ka vändad-pedaalid on sealset päritolu.

Hmm, selge. Siis pole mul mõtet päris originaali lähedast üldse leiutama hakata, aga lihtsalt mõne venelase jupid peale, aga kust ma neid saan? Elan ise Pärnus, Pärnus pidavat olema Waltri Äris head hinnad ja jupid ka olemas, eks ma pean sinna vaaatamam aga kas keegi siit foorumlastest ei soovi mulle midagi müüa sellest listist mis üleval pool kirjas?
Tagasi üles Go down
androt




Postituste arv : 1
Join date : 13/05/2012

Ukraina '82 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ukraina '82   Ukraina '82 Icon_minitimeKolm Juun 13, 2012 11:38 pm

Lammutasin ka äsja ühe Ukraina laiali, küll 78nda aasta oma. Rattad ja nipetnäpet tegin oma "uuele" Sputnikule ümber, aga märk jms pudipadi ehk oleks isegi leida. Muidu samuti Pärnust! Wink
Tagasi üles Go down
KarliA




Postituste arv : 8
Join date : 12/06/2012

Ukraina '82 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ukraina '82   Ukraina '82 Icon_minitimeNelj Juun 14, 2012 11:01 am

androt kirjutas:
Lammutasin ka äsja ühe Ukraina laiali, küll 78nda aasta oma. Rattad ja nipetnäpet tegin oma "uuele" Sputnikule ümber, aga märk jms pudipadi ehk oleks isegi leida. Muidu samuti Pärnust! Wink

Väga tore, mis täpsemalt pakkuda on ja kus kandis muidu Pärnus elate?
Tagasi üles Go down
KarliA




Postituste arv : 8
Join date : 12/06/2012

Ukraina '82 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ukraina '82   Ukraina '82 Icon_minitimeReede Juun 15, 2012 1:01 am

Täna sai ka veidike tööd ära tehtud, raam peaaegu puhtaks tehtud relakaga, millele panin traatharja otsa, plaanis pulbervärvi viia. Kuulsin nüüd,et poleks pidanud üldse vana värvi maha võtma, kas vastab tõele et seda värvi ei peagi maha võtma, kui pulbrisse viin?

Sai ka pikalt mõeldud, mis värvi ratta teen jne, üks tuttav tegi täpselt sama ratast ja väga laheda värvi kombinatsiooniga, teen vist umbes samamoodi, aga ainult teiste värvidega, sain sealt häid mõtteid.

Homme lähen värvija juurde, loodan temaga asjad läbi rääkida, siis loodan saada mingi aeg siit foorumist kasutaja käest erinevad jupid kätte see nädalavahetus äkki ja homme vaatan ka Waltri ärisse ja üks tuttav ütles, et üks pood on Pärnus veel, kust vbla saab mõne asja.
Tagasi üles Go down
diesel




Postituste arv : 29
Join date : 04/04/2011

Ukraina '82 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ukraina '82   Ukraina '82 Icon_minitimeReede Juun 15, 2012 8:47 am

kui su ratta vana värv peaks juhtumisi sama hästi elektrit juhtima kui haljas teras siis tõepoolest ei peaks maha võtma, piisaks matistamisest.
kui aga rattal siiamaani seljas mingi maist päritolu värv siis pead viimsegi kübeme maha saama.
värvi võiks vast ikka liivapritsiga maha võtta ja rellaka terasharjaga käid asja üle ja siis viid pulbrisse.
Tagasi üles Go down
KarliA




Postituste arv : 8
Join date : 12/06/2012

Ukraina '82 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ukraina '82   Ukraina '82 Icon_minitimeReede Juun 15, 2012 2:46 pm

Käisin täna pulbervärvija juures ja kõik jutud sai räägitud. Esmaspäeval võtab ilmselt sisse. Käisin ka täna Waltri äris, sealt ei saanud mitte midagi ja mõnes kohas veel, juppe ei saanud mitte kui midagi, väga nutine seis. Sain ainult mõned laagrid ära osta, mis vaja.
Homme on veel üks võimalus vaadata turu peale, et kas seal keegi müüb, aga kui seal pole, siis ongi jama ja ma ei tea mis saab. Laagrite peale läks praegu 2 EUR.

Kas kellegi tõesti ei ole mulle pakkuda midagi ? Mul on kindlasti siia alla velgi vaja, et ratas ka hiljem liikuma saada, muud asjad pole nii olulised.
Tagasi üles Go down
KarliA




Postituste arv : 8
Join date : 12/06/2012

Ukraina '82 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ukraina '82   Ukraina '82 Icon_minitimeEsm Juun 18, 2012 12:05 am

Nii.. täna oli kõvem tööpäev, kus sai erinevad juppe puhtaks pestud ja kõiki laagreid kontrollitud veel ja asju korrastatud. Raam sai ka veel ära pahteldatud, kuna seal oli üks rooste koht ja vänt oli ka väikse augu raami sisse kulutanud ja üldse sai raami korrastatud, eeltööd peaks nüüd kõik tehtud olema, et saab homme pulbrisse ära viia.
Täpselt ikka selge ei ole, mis värvi mis peaks tulema, aga raami värv on vähemalt kindel.

Vaja oleks mul ikkagi ühte 622x40 rehvi, kas keegi oskab öelda, kust seda saada?
Tagasi üles Go down
diesel




Postituste arv : 29
Join date : 04/04/2011

Ukraina '82 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ukraina '82   Ukraina '82 Icon_minitimeEsm Juun 18, 2012 8:27 am

ma kordan veelkord ennast. kui su ratta raamil on mistahes elektrit isoleeriv kiht peal siis selle koha peale pulbris värv ei jää.
seega vana värv ja pahtel välistavad pulbervärvi.
kui sa tahad pulbris teha, siis eemaldad liivapritsiga kogu mittemetallilise soga ja igasugu augud täidad näiteks keevitusega ja lihvid siledaks ja siis viid pulbrisse.
punkt.
kui aga tahad vana värvi riismed ja pahtliga silutud kohad alles jätta, siis annad ratta näiteks automaalrile töösse.
Tagasi üles Go down
KarliA




Postituste arv : 8
Join date : 12/06/2012

Ukraina '82 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ukraina '82   Ukraina '82 Icon_minitimeEsm Juun 18, 2012 11:47 pm

Liivapritsi peale raha ei hakanud panema, relaka terasharjaga sai puhtaks lastud terve raam aga pahtli kohta ei rääkinud mulle keegi ja kui täna kohale läksin siis öeldi jah, et jama majas, pahtel sulab ära ahjus. Nüüd ongi selline seis, et sõber töötab automaalrina ja tema värvib hoopis, hind jääb põhimõtteliselt samaks.
Homme lähme värvi ostma ja õhtuks viin talle ka asjad ära, siis lähen veidikeseks reisile ja kui tagasi tulen, siis saan asjad kätte.

Täna sai ka velje sisejooksud üle vaadatud ja erinevaid juppe jällegi puhastatud, nüüd peaks enamvähem kõik olema, et kui asjad värvitud siis saab külge kohe panna. Hiljem loodan ka veel erinevaid jubinaid saada, näiteks märk jne, need saab hiljem külge kruvida.
Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

Ukraina '82 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ukraina '82   Ukraina '82 Icon_minitimeTeis Juun 19, 2012 8:36 am

Kui keegi kusagil proffesionaalse tehnikaga ja värvikambris on nõus su raami autovärviga sama või ligilähedase hinnaga värvima, kui pulbris läheb, siis anna ainult minna.

Reaalselt on vedelvärvi puhul isegi värvimise omahind (kambri vendi ja küttekulu, happekrunt+täitekrunt+värv ja võibolla +lakk ka veel) umbes 5x kõrgem kui kogu pulbervärvi teenus maksma läheb - selliste õhuliste detailide värvimisel on materjali kulu tohutu.
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
Sponsored content





Ukraina '82 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ukraina '82   Ukraina '82 Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Ukraina '82
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Ukraina keskjooks
» HB3 Ukraina - 1988
» O.ukraina meesteka esipakiraami
» vana Ukraina stiliseerimine
» Harkovi tehase meestekas Ukraina - 1979

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 :: Täiskasvanute rattad :: Nõukogude rattad-
Hüppa: