Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Kuivati: Projekt säästukas

Go down 
3 posters
AutorTeade
kuivati




Postituste arv : 21
Join date : 26/01/2010

Kuivati: Projekt säästukas Empty
PostitaminePealkiri: Kuivati: Projekt säästukas   Kuivati: Projekt säästukas Icon_minitimeReede Dets 31, 2010 7:34 pm

Otsustasin end ära registreerida peale kaht kuud mõtlemist.
Osalen tehase raamile ehitatava rattaga. Praegu on plaanis hankida võimalikult odavalt rattajuppe ja üks jalgratas neist kokku panna.

Kuna aega on vähe, siis ei pruugi see plaan õnnestuda. Aga eks aeg näitab, mis saab.

Praeguse seisuga jään sula ootama. Jões vedeles sügisel üks ereliukase mõõtu velg roostes kodaratega. See sobib alustuseks ideaalselt.
Aasta-paar tagasi nägin ühes võsas mingiuguseid roostes rattaraame. Võib-olla saab neist veel asja Smile
Tegu on küll säästuprojektiga, kuid siiski peab see ratas sõidukõlbulik saama, et tasuta Haapsallu näitusele sõita:D

Tagasi üles Go down
kuivati




Postituste arv : 21
Join date : 26/01/2010

Kuivati: Projekt säästukas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuivati: Projekt säästukas   Kuivati: Projekt säästukas Icon_minitimePüh Jan 30, 2011 6:42 pm

Leidsin ühe video eelmisest kevadest, kui ma eelpool mainitud velje jõest leidsin.
Kahjuks jätsin ma selle velje sinna vedelema ning see on siiani jões. Viimati nägin seda sügisel.

Lõikasin sellest videost ühe pildikese välja, et asi põnevam oleks. Velje seisukord on ilmselt hullem, kui ma arvasin. Aga loodetavasti annab seda ikkagi kasutada.
Väga positiivne oleks, kui ka veljel olev rehv on kasutuskõlbulik.


Pilt:
Kuivati: Projekt säästukas 175826817c9d15_m
Tagasi üles Go down
kuivati




Postituste arv : 21
Join date : 26/01/2010

Kuivati: Projekt säästukas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuivati: Projekt säästukas   Kuivati: Projekt säästukas Icon_minitimeEsm Mai 16, 2011 6:34 pm

Rattaehitus pole üldse edenenud.
Velg on jõest ära kadunud. Võib-olla on jää seda kaugemale viinud. Igaljuhul nädalavahetusel seda leida ei õnnestunud. Järgmine nädalavahetus otsin uuesti ja suuremalt alalt.

Kahjuks ei õnnestunud ka võsast enam neid roostes rattaraame üles leida.

Kui nüüd lähemate päevade jooksul midagi odavat kätte ei satu, siis muudan plaani ja ehitan esimestest kodus ettejuhtuvatest juppidest ratta valmis. Ehk mida näen, seda võtan.

Igaks juhuks mõtlen veel ka selle üle, et võiks hoopis kiiruga mingi stiilse ratta kokku panna täpselt nii nagu mulle meeldiks.
Tagasi üles Go down
kuivati




Postituste arv : 21
Join date : 26/01/2010

Kuivati: Projekt säästukas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuivati: Projekt säästukas   Kuivati: Projekt säästukas Icon_minitimeEsm Juun 13, 2011 11:33 pm

Tegin siis sellise muudatuse, et otsustasin lõpule viia ühe kunagi saadud projekti.

Tegu on "Nopsa finntour" rattaraamil oleva jalgrattaga.
Ratta sain ühe kodutu käest, kellega mu klassikaaslased läbi käisid. Ratas läks maksma vist 200 eek.

Ratas oli üle elanud avarii. Raam ja tagaratas olid päris kõverad. Kiskusin ratta täiesti laiali. Kuna raami ei õnnestunud niisama painutades sirgeks saada, saagisin ma ülemisel raamitorul tüki vahelt. Tänu sellel sain alumise raamitoru sirgeks. Ülemine toru sai keeratud natukene teise asendisse ning tagasi keevitatud. Peale seda oli raam kasutuskõlbulik.

Kuna tagumine velg viskas üsna palju ja ma ei viitsinud uut otsida, jäi projekt pooleli. See võis olla umbes 2007/2008 aasta paiku.


Täna otsisin kõik jupid välja ja panin neist niipaljud külge, et saaks proovisõitu teha. Proovisõit oli väga innustav, kuna ratas liikus tõesti kergelt.

Kahjuks palju sõita ei saanud, kuna pidurid ei tõõta, tagumine rehv on küljepealt katki ning esikahvel vajas painutamist.
Homme käin poes ja toon uued piduritrossid ära. Ja kui hästi läheb, siis saan uue tagumise velje ka.

Pildid:
Kuivati: Projekt säästukas 1859412594d4b0_l

Kuivati: Projekt säästukas 18594155ce521e_l

Kuivati: Projekt säästukas 18594171144473_l

Kuivati: Projekt säästukas 18594195e83f1e_l
Tagasi üles Go down
kuivati




Postituste arv : 21
Join date : 26/01/2010

Kuivati: Projekt säästukas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuivati: Projekt säästukas   Kuivati: Projekt säästukas Icon_minitimeKolm Juun 15, 2011 12:10 am

Täna hommikul tõin poest piduritrossid ära. Esipiduri sain pidurdama, kuid tagupidurit mitte, kuna velg viskab ühe raamitoru juurest teise juurde.

Peale seda tegin rattaga natukene pikema prooviringi poodi uut velge ostma. Sõidul sain teada, et see ratas on väga hea võrreldes seniste vene ratastega, mida ma olen kasutanud. Ei ole mingit raami ega pedaalide läbi vetrumist.
Esimeses poes mida külastasin, ei olnud minu soovitud 36 kodaraga velge. Kuid see-eest oli rattale sobivat mõõtu rehve müüa ja ma ostsin ühe ära kuna kasutuses olev tagumine rehv oli küljepealt katki minemas.

Koju tagasi minnes õnnestus ka külg maha panna Very Happy. Olin jalakäiate teel foori taga rohelist ootamas. Üle minema hakates jõudis stardiga minust ette üks noorem naine. Oli valida, kas jään tema taha, sõidan temast ette või lähen kõrgest kõnnitee äärest üles rattaga. Ma mõtlesin, et annan talda ja lähen naisest ette. Sain siis ilusti ette, kuid kõnniteel tuli järsku keerata ning vänt käis vastu maad. Mina lendasin kõhuli ratta peale ja rahval oli nalja nabani Very Happy

Õhtupoole käisin veel ühes teises rattapoes. Sealt sain sobivat mõõtu velje kätte. Kahjuks käivad uuel veljel kodarad natukene madalamale ning vanad kodarad sinna ei sobi. Nüüd pean otsima nipli võrra lühemad kodarad või tegema olemasolevad lühemaks.

Uurisin rattadetailide päritolu ka. Veljed on Made in Belgium kirjadega, rummud on Prantsusmaa kirjadega, piduritel oli kirjas Weinmann.

Algseid pidurihoobasid ma kahjuks kasutada ei saanud. Keegi oli neid käianud nii, et piduritrossi kõri polnud nende külge võimalik kinnitada. Üks pidurilink on keskelt ära ka murdunud. Kui kunagi kuskil alumiiniumi keevitada saan, siis teen need pidurilingid korda.

Pilte:
Kuivati: Projekt säästukas 1

Kuivati: Projekt säästukas 1

Kuivati: Projekt säästukas 1

Kuivati: Projekt säästukas 1

Kuivati: Projekt säästukas 1

Tagasi üles Go down
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

Kuivati: Projekt säästukas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuivati: Projekt säästukas   Kuivati: Projekt säästukas Icon_minitimeKolm Juun 15, 2011 7:59 am

kuivati kirjutas:


Õhtupoole käisin veel ühes teises rattapoes. Sealt sain sobivat mõõtu velje kätte. Kahjuks käivad uuel veljel kodarad natukene madalamale ning vanad kodarad sinna ei sobi. Nüüd pean otsima nipli võrra lühemad kodarad või tegema olemasolevad lühemaks.


Algseid pidurihoobasid ma kahjuks kasutada ei saanud. Keegi oli neid käianud nii, et piduritrossi kõri polnud nende külge võimalik kinnitada. Üks pidurilink on keskelt ära ka murdunud. Kui kunagi kuskil alumiiniumi keevitada saan, siis teen need pidurilingid korda.


Kodarate lühendamisega on see häda, et keere pole sinna mitte lõigatud vaid pressitud - lastakse spets valtside vahelt läbi. Sul ei pruugi metalli "jätkuda" keerme jaoks (sõltub küll konkreetsest kodarast). Ma soovitaks ikka uued kodarad osta.

Kui eelarvega on hirmus kitsas, siis ma võin paari sarnaseid shimano pidurilinke annetada (šokolaadist muidugi ära ei ütleks) ... Wink
Asuvad Tartus - edasine suhtlus huvi korral privas.

Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

Kuivati: Projekt säästukas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuivati: Projekt säästukas   Kuivati: Projekt säästukas Icon_minitimeKolm Juun 15, 2011 8:55 am

Pidurilinkide kõrikinnitusega on Sul tõenäoliselt kõik korras, lihtsal viga on hoopis kasutatavates otstes - vanakooli mnt linkidel käivad omad jämedad teistsugused kõriotsad.

Kuivati: Projekt säästukas Br409z07_____5

Trosside endaga on ka sama - igas rattapoes müügil olevad MTB trosside otsabarrelid ei sobi sinna vaid on vaja neilt küsida otsast "seenega" trossi (samasugune ots, nagu on näiteks ka mopeeditrossidel).

Kuivati: Projekt säästukas Images?q=tbn:ANd9GcQJ2LB6dpq3EKUNW8eluz6uNuHWZ2_tfcdsNCilZmk8fikNwH6b
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
kuivati




Postituste arv : 21
Join date : 26/01/2010

Kuivati: Projekt säästukas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuivati: Projekt säästukas   Kuivati: Projekt säästukas Icon_minitimeKolm Juun 15, 2011 9:28 pm

Nüüd on selge pilt. Tuleb lihtsalt laiemad kõriotsad kusagilt osta või leida. Need võiks tegelikult ise valmis treida, kuid kahjuks mul pole treipinki.
Esialgu lepin turisti pidurilinkidega. Kui saan katkise koha kinni keevitatud, siis vaatan edasi, mis saab.


Kodarad mõtlesin selle "kõrva" vms poolt lühemaks teha. Lõikan kodarad natukene lühemaks ja siis lõõn ühe jupiga uued kõrvad. Mu isal on mingi tõõriist nende kõrvade tegemiseks ning omal ajal ta on neid kodaraid mitme jooksu jagu lühemaks teinud.
Samas ennem kodarate lühendamist käin igaks juhuks poest läbi. Äkki õnnestub õiget mõõtu kodarad leida.
Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

Kuivati: Projekt säästukas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuivati: Projekt säästukas   Kuivati: Projekt säästukas Icon_minitimeKolm Juun 15, 2011 9:37 pm

Seda, et poest õiget (või enamvähem ligilähedast, mõne mm tolerantsiga) mõõtu kodaraid ei leia, ei taha uskuda.
Ma endalgi hoian värkstoas keskmiselt 20-25 erinevat mõõtu kodaraid koguaeg karbikaupa riiulis, et oleks kust vajadusel võtta ja samas unistan juba tükkaega ka keermepressist.
Seda, mis laoseis siis veel tõsistel tegijatel ja päris töökodadel peaks olema, ma parem ei hakka mõtlemagi.
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
Sponsored content





Kuivati: Projekt säästukas Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuivati: Projekt säästukas   Kuivati: Projekt säästukas Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kuivati: Projekt säästukas
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 :: Buildoff :: Buildoff talv 2010/2011-
Hüppa: