Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 O: rummusisest vahetust

Go down 
3 posters
AutorTeade
plaaster

plaaster


Postituste arv : 40
Join date : 02/02/2010
Asukoht : Tallinn

O: rummusisest vahetust Empty
PostitaminePealkiri: O: rummusisest vahetust   O: rummusisest vahetust Icon_minitimeEsm Okt 04, 2010 5:49 pm

Tere

Vaja oleks rummusisest käiguvahetussüsteemi. Tutikat 1000-kroonist ei soovigi leida, nii et võib igasugust komplektsust pakkuda, mille arendamisel veel mõtet on. Võib olla nii jooksuna kui ka ainult rummuna. Eelistatud oleks 36-kodaraga, 28 tollimõõdus jooks. Kui kellelgi midagi üle, andke teada.

Tagasi üles Go down
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

O: rummusisest vahetust Empty
PostitaminePealkiri: Re: O: rummusisest vahetust   O: rummusisest vahetust Icon_minitimeTeis Okt 05, 2010 3:07 pm

plaaster kirjutas:
Tere

Vaja oleks rummusisest käiguvahetussüsteemi. Tutikat 1000-kroonist ei soovigi leida, nii et võib igasugust komplektsust pakkuda, mille arendamisel veel mõtet on. Võib olla nii jooksuna kui ka ainult rummuna. Eelistatud oleks 36-kodaraga, 28 tollimõõdus jooks. Kui kellelgi midagi üle, andke teada.

Mitut käiku otsid? 2-3-4-5-7-8-9-11- või lausa 14 käigulist rummu? Sram, Shimano või Sturmey-Archer?

600 eest leiab juba Eestiski uue 3 -käigulise SRAM või Shimano rummu (koos vahetaja-trossi ja muu vajaliku pudi-padiga).
Kui rohkem käike (vähese raha eest) tahad, siis on mõistlik saksa ebay-st uurida, seal on kasutatud-uusi käikudega rummusid tihti väga hea hinnaga liikumas.

Eerik (2- 3- ja 7 käigulised rummud)


Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

O: rummusisest vahetust Empty
PostitaminePealkiri: Re: O: rummusisest vahetust   O: rummusisest vahetust Icon_minitimeTeis Okt 05, 2010 6:51 pm

Mis nende käikudega üldse jamada, parem juba NuVinci CVP võtta

http://www.fallbrooktech.com/nuvinci.asp

geek
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
plaaster

plaaster


Postituste arv : 40
Join date : 02/02/2010
Asukoht : Tallinn

O: rummusisest vahetust Empty
PostitaminePealkiri: Re: O: rummusisest vahetust   O: rummusisest vahetust Icon_minitimeKolm Okt 06, 2010 2:31 pm

Ohoh, meeldiv üllatus. ma olen juba mõnda aega mõtet heietanud, et millal mingi variaator-põhimõttel käiguvahetus ilma teeb, ja tuleb välja, et neil juba paar aastat tagasi siuke asi olemas. Saan vaid ennast süüdistada, et pole uurimistööd teinud. Aga ühtegi aftermarket kitti veel hinna vastu huvi tundes üles ei leidnud, ja eks uudistoote kohta on hind ilmselt omajagu krõbe. No see selleks.

Minu eelistus oleks ilmselt 3-käiguline, peaks nii ülekande-erinevustelt piisama, ja konstrui vist pole ka teab mis kosmos. Ja ega ma rohkem ei teagi öelda, sest mul pole rummusisestega isiklikku kogemust. Ühe tuttava rattal Sram'i kolmesega olen sõitnud, ja see tundus suht adekvaatne, välja arvata, et üldse ei saanud aru, kas käik vahetus või mitte. Rohkemate käikude puhul kardan, et süsteemi keerukusest on ka hõõrdekaod suuremad, ja minu huvi oleks et see oleks võimalikult optimaalsete kadudega - Shimano 7-te kohta on kõrvu jäänud, et need üpris jõuneelajad.
Kus muidu a la 600 eeguga variante seirata võiks? Nii huvi pärast? Sest tegelikult otsiks veidi soodsamalt.
Tagasi üles Go down
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

O: rummusisest vahetust Empty
PostitaminePealkiri: Re: O: rummusisest vahetust   O: rummusisest vahetust Icon_minitimeKolm Okt 06, 2010 3:46 pm

plaaster kirjutas:

Kus muidu a la 600 eeguga variante seirata võiks? Nii huvi pärast? Sest tegelikult otsiks veidi soodsamalt.

Ma oskan ainult Tartu kohta valgustada - Sram 3k oli Rattaringis ja Shimano 3k Sadamaturu poes (600 ringis mõlemad). 3 käiguline on muidu hea valik - mingeid "lastehaigusi" pole (pea 100 aastat arendatud ka juba...), ning igati pommikindel rumm (nii Shimano, Sram, kui Sturmey Archeri puhul).

Kasutatud rummu puhul on see häda, et Eestis pole enamasti poest neile puuduvaid juppe saada, ning iga vidina tellimine saksast maksab suhteliselt palju $$.
Nii et "soodne" käiguvahetajata, tolmukatteta-hammasrattata rumm võib lõpuks kokku rohkem raha neelata, kui uus.
Teisalt - kui veab siis mingi sõidukorras 3 käigulise leidmine Eestis on kõige tõenäolisem stsenaarium.

Rummukäikude kohta linke:
Sachsi eri :http://www.scheunenfun.de/
Üldine: http://hubstripping.wordpress.com/

Esimesel lingil on Jens suure töö ära teinud Sachs (nüüd Sram) vanemate mudelite tutvustamiseks. Müüb juppe ja rumme ka (suht hingehinnaga - aga tal on need remonditud-hooldatud). Olen isegi tema käest tellinud haruldasemaid jubinaid (inglis keelega saab hakkama)

Aga mina soovitaks sul muidugi teha "clean look" lüke, ning tellida : See Wink...
Siis ma saan ka kohalikelt kogemuse, kuidas taiwani mehed rumme teha oskavad ....
(Tehas viidi UK-st minema 2001?, koos "naha ja karvadega"...)

Mis raamile sa üldse rummu otsid - on ikka pikkade "dropoutidega", või vaja ketipingutajat kasutada (coaster piduriga rummud siis ei sobi).
Ning mis laiusega raamivahe on - 3-käigulised on üsna kitsad reeglina (116-118 mm, laiemaid on ka, aga need pole levinud).


Tagasi üles Go down
plaaster

plaaster


Postituste arv : 40
Join date : 02/02/2010
Asukoht : Tallinn

O: rummusisest vahetust Empty
PostitaminePealkiri: Re: O: rummusisest vahetust   O: rummusisest vahetust Icon_minitimeEsm Okt 11, 2010 6:04 pm

Oeh

Soov kuidagi soodsalt mingi toimiv rape saada ei kanna vist vilja. Ma just mõtlesin, et kas saaks kuidagi nii, et ei peaks ei tellima ega palju raha maksma Smile Ma olen näiteks vaadanud, et nii mitmelgi osta.ee-s oleval ca. 1000 kroonisel velol ( enamasti naistekad) on rummuvahetus täiesti olemas. Aga ei viitsi omale ühte järjekordset pool-ratast osta, et sealt ainult vahetus ära võtta. Jooksud on neil nii või teisiti suht madalaotsalised, nii et läheks ikka ilmselt ümberlappamiseks, kui selle rummuvahetaja ümber veidi kergemat jooksu tahaks.

See raam, kuhu rummu otsin, on siuke vanakooli 10-käiguline naistekas. hargivahe on ilmselt 126 mm, aga mõõtnud ei ole. Kas võib olla probleemi pikema võlli leidmisel? Pealiskaudselt uurides tundub, et see õõnes võll on ehk analoogne sellega, mida kiirkinnititega võllide puhul kasutatakse?
Dropoudid on kerge kaldega horisontaalsed, ja pigem pikemat sorti.
Kogu selle otsingu point ongi see, et ühele daamile oleks vaja üks ratas tulevaks aastaks jonksu ajada. Käigud peaks kindlasti olema, aga süsteem lihtsam , kui traditiooniline hõõrdvahetusega derailleur-süsteemil. Sest nagu tehnikavõõrastel tegelastel tihti, on küsimusi palju, kui midagi peaks reguleeringust välja minema. Seepärast ka see rummusisene huvi - käigud, aga lihtne kasutada ja suht lollikindel.

Võibolla pean siiski peal oleva positron-vahetusega katsetama. Ehk ei olegi nii saast, kui mu kogemused siiani on olnud.
Tagasi üles Go down
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

O: rummusisest vahetust Empty
PostitaminePealkiri: Re: O: rummusisest vahetust   O: rummusisest vahetust Icon_minitimeTeis Okt 12, 2010 8:14 am

Tere

Sinu kirjeldatud raami sobivad rummukäigud kenasti. Vanad Sachs 3-käigulised olid kuskil 118 mm laiusega, aga võlli pikkus 148 või 156 mm - saab üsna lihtsalt sobivaks kohendada. 5-käiguline Sachs/Sram oli vist 126 mm lai (jalgpidur).
7-käiguline jalgpiduriga SRAM S7 oli 132 mm lai.
Shimano 3-käigulised peaks ka sarnases vahemikus olema (v.a. kaasaegsed ketaspidurite versioonid - need ikka 135 mm laiad..)

Mina veendunud fännina muidugi soovitaks rummukäike - aga kui ratta läbisõit väikeseks jääb, siis ei pääse rummukäikude eelised kuidagi esile, kuid suht soolane soetushind võib "kõrvetama" jääda Wink..

Eerik
Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

O: rummusisest vahetust Empty
PostitaminePealkiri: Re: O: rummusisest vahetust   O: rummusisest vahetust Icon_minitimeTeis Okt 26, 2010 7:01 pm

Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
Sponsored content





O: rummusisest vahetust Empty
PostitaminePealkiri: Re: O: rummusisest vahetust   O: rummusisest vahetust Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
O: rummusisest vahetust
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 :: Turg :: Ostan-
Hüppa: