Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 "Metallist" laagrid....

Go down 
3 posters
AutorTeade
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

"Metallist" laagrid.... Empty
PostitaminePealkiri: "Metallist" laagrid....   "Metallist" laagrid.... Icon_minitimeEsm Aug 30, 2010 7:56 pm

Tere

Ajendas kirjutama (halama, kiruma, vanduma jne...) talvel soetatud komplekt tavalisi keskjooksu laagreid (täitsa tavalised 1/4" kuulidega "kaussidega" keskjooksu laagrid). Peale 1000 km , nägid laagrikuulid välja nii, nagu oleks rott kuulide kallal olnud. Keskjooks koosnes kõik uutest tükkidest - nii kausid (shimano), võll, kui laagrid, kõik kenasti määritud ja reguleeritud. (Sodi sattumist ei saa küll 100% välistada, aga vähe tõenäoline - pealegi olid kihvas mõlema poole laagrid).
[img]"Metallist" laagrid.... Laagerj Uploaded with ImageShack.us[/img]

Aru ma ei saa - kui viletsaks ikka osade kvaliteet võib minna? Isegi palju kirutud vene päritolu asjadest ei mäleta säherdust rämpsu.

Lahendusena asendasin "uued" laagrid, ühest vanast jaapani "Sakae" keskjooksust pärit laagritega - need nägid vaatamata 30 aastasele teenistusele väga head veel välja.
Tagasi üles Go down
oldmoped
Admin



Postituste arv : 439
Join date : 24/01/2010
Asukoht : Eesti, Läänemaa

"Metallist" laagrid.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Metallist" laagrid....   "Metallist" laagrid.... Icon_minitimeEsm Aug 30, 2010 9:29 pm

Võtsin naise rattal esimese läbitud 100-150km tehnohoolde käigus lahti tagumise vabajooksu, kuna miskit ragises seal. "torpeedo" ketirattapoolse väikese laagri üks kuulidest oli lihtsalt pooleks läinud ja see eraldunud 1/3 kuulist oli sepaka vahel ja seda häält seal tegigi. Õnneks koonus ja tööpind korras ja pääsesin vaid uue laagriga.

Ei olnud kuiv ega ka üle pingutatud.
Ausõna!

Sinu laagripilte vaadates tuleb hakata uskuma ka veloclubbersi teemasid, kus talvega on soojas toas seisnud rattastel "hooldevabad" keskjooksud kinni roostetanud.
Tagasi üles Go down
http://www.moped.ee
viskoossus




Postituste arv : 2
Join date : 15/09/2010

"Metallist" laagrid.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Metallist" laagrid....   "Metallist" laagrid.... Icon_minitimeNelj Sept 16, 2010 11:17 pm

Ka mina olen korra kokku puutunud probleemiga, kus ühel laagril üks kuul selline krobeline oli. Kui mälu ei peta, siis oli tegemist tagumise hammasratta laagriga.

Kõik laagrid oma vene ratastele olen ostnud Tartust sadamaturult rattapoest ja seal on küll senini igati hea toodang müügil olnud ja sellist praaki pole esinenud. Näiteks ühed tagarummu laagrid ostsin sealt ja sõitnud on nad ca 1500km ja käivad 3 korda samapalju veel.
Sealt poest saab vene ratastele vändakiile ka, millel keere on M6 asemel M7. Minu arust iseenesest igati hea, sest kui keere juhtub rikutud saama, keermestad lihtsalt M6 keermelõikuriga üle ja läheb jälle.
Minuarust üldse väga hea pood, sest seal põhimõtteliselt kõik jupid vene ratastele olemas ja suhtseliselt normaalse hinnaga.
Tagasi üles Go down
heeringas




Postituste arv : 120
Join date : 12/03/2010

"Metallist" laagrid.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Metallist" laagrid....   "Metallist" laagrid.... Icon_minitimeReede Sept 17, 2010 8:36 am

viskoossus kirjutas:

Kõik laagrid oma vene ratastele olen ostnud Tartust sadamaturult rattapoest ja seal on küll senini igati hea toodang müügil olnud ja sellist praaki pole esinenud.

Sealtsamast need laagrid just pärinesidki... Wink Aga ega sealsel "vene-rattajuppide" valikul tihtipeale muud seost vene ratastega pole, kui see et sobivad külge. Lühikese vestluse käigus sealse müüjaga selgus, et rõhuv enamus tükke pärineb siiski kas Hiinast või Indiast...
Tagasi üles Go down
Sponsored content





"Metallist" laagrid.... Empty
PostitaminePealkiri: Re: "Metallist" laagrid....   "Metallist" laagrid.... Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
"Metallist" laagrid....
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» laagrid,kiilud

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 :: Täiskasvanute rattad :: Tehniline-
Hüppa: